Hata bildir

Şifre

(2005 - 2005)
Puan
10
1 oy
0 kullanıcı
10
Yapım : 2005 Türkiye
Yapımcı :
4 kişinin favori dizisi oldu
Şifre; Şifre, 1990/2000 yılları arasında ülke gündeminde karanlık bir soru işareti bırakmış olan, 22 'faili meçhul' cinayet ve bombalama olayının perde arkasını gözler önüne sererek, söz konusu döneme ilişkin olarak kamuoyunu aydınlatmak ve ulusal bilincin yaratılmasına, pekiştirilmesine katkıda bulunmak için hazırlanan bir dizidir.

Dış...

serbest kürsü

listeler

Hepsini Göster

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
numberoneoguz
sifre, 1990/2000 yillari arasinda ülke gündeminde karanlik bir soru isareti birakmis olan, 22 'faili meçhul' cinayet ve bombalama olayinin perde arkasini gözler önüne sererek, söz konusu döneme iliskin olarak kamuoyunu aydinlatmak ve ulusal bilincin yaratilmasina, pekistirilmesine katkida bulunmak için hazirlanan bir dizidir. dis kaynakli terör guruplarindan beslenen 'kudüs savasçilari'nin eylemleri pervasizca sürerken, olaylarin üzerindeki esrar perdesini, perde arkasini ve faillerini tespit etmeye çalisan emniyet içindeki bir gurup istihbaratçi ile, birkaç gazeteci ve bilim adaminin mücadelesini anlatiyor. emin demirel'in "kudüs savasçilari" adli kitabinda senaryoya uyarlanan "sifre" iki tarafin hikayesidir. bir tarafta sahip oldugu siyasal stratejik konumu, muhtesem cografyasi ve özgün tarihsel geçmisiyle her dönem, çesitli ülkelerin istahini kabartmis bir ülkenin, su ya da bu görüs açisina sahip ama temelde ülkesini seven insanlari ile, diger tarafta, bu ülkeyi bölmek, parçalamak, yok etmek isteyen uluslar arasi kimi zihniyetlerin ülke içindeki yandaslari, yardakçilari, uzantilari vardir. bir tarafta aydini, siyasetçisi, sanatçisi, bilim adami, ordusu, polisi ve siradan halki ile bir ülke, öte yanda, uluslar arasi terör örgütünün bu ülke içindeki uzantilari vardir. bu öykü ne, inançlilarla, inançsizlari, ne seriatçilarla, laikleri, ne de 'müminlerle', 'kafirleri' karsi karsiya getirmemektedir. bu öykü temelde her türlü bakis açisinin baris içinde bir arada yasayabildigi gerçek demokratik ortamin ferahligini özleyen insanlarla, kendi bakis açilarinin ve çikarlarinin gerektirdigi kargasayi vahset ve siddetle, 'zorla' dayatmaya çalisan insanlari karsi karsiya getirmektedir. dizi ülkenin ulusal güvenliginin tehdit altinda oldugu bir dönemi anlatmaktadir. ulusal güvenligi korumakla görevli emniyet mensuplarinin, zorlu mücadelesini ve bu mücadelenin aydina, sanatçiya, bilim adamina, siradan halka uzanan yansimalarini...
Henüz eklenmiş bir anket bulunmuyor.

hayranlar