12 Monkeys (12 Maymun) dizi oluyor!

Terry Gilliam'ın 1995 yapımı Oscar adayı filmi "12 Maymun / 12 Monkeys" televizyona uyarlanacak.

resim yok
27 Ağustos 2013 - 15:01
Magazin

Terry Gilliam'ın 1995 yapımı Oscar adayı filmi "12 Maymun / 12 Monkeys" televizyona uyarlanacak.

 

DİZİ OLUYOR!

Başrollerini Bruce Willis, Madeleine Stowe ve Brad Pitt'in üstlendiği bilim kurgu - gerilim filmi "12 Maymun / 12 Monkeys" televizyon dizisi oluyor.

 

KASIM'DA ÇEKİMLER BAŞLAYACAK

Kasım'da yapımına başlanacak olan dizi SyFy kanalında gösterilecek.

 

PİLOT BÖLÜM SİPARİŞİ VERİLDİ

Syfy 90'ların unutulmayan filmlerinden olan 12 Maymun (Twelve Monkeys)'i küçük ekrana uyarlamak için kolları sıvadı ve pilot bölüm siparişini verdi.

 

ŞARTLI!

"Terra Nova" ve "Nikita" dizilerinin senaristleri Terry Matalas ile Travis Fickett'in senaryoyu üstlendiği dizinin yapımına başlanmak için şart koşuldu.

Eğer filmde başrolü üstlenen Bruce Willis ve Brad Pitt'in rollerini üstlenecek olan başarılı isimler bulunamazsa dizinin yapımı söz konusu olmayacak.

 

SENARYO FİLME PARALEL...

Dizinin senaryosu filmdeki ile paralel ilerleyecek. Dizinin 90 dakikalık bir açılış bölümüyle start alması bekleniyor.

 

FİLM SES GETİRMİŞTİ

1996'da 5 milyar kişinin ölümüne neden olan ölümcül bir virüsün yok edilmesi için zamanda geri gönderilen mahkum James Cole'un zaman yolculuklarını konu alan ve dünyanın kurtarılması için verilen çabayı işleyen film dünya çapında 160 milyon dolar hasılat yapmıştı.

Film aynı zamanda Brad Pitt'e Akademi Ödülü adaylığı getirmişti. 12 Maymun En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Brad Pitt) ve En İyi Kostüm Dizaynı (Julie Weiss) dallarında Oscar'a aday olmuştur.

Film "Cassandra Kompleksi" tabanına oturtulmuş geleceği görmenin ödül değil ıstırap verici bir deneyim olabileceği temelinden hareket edilmiştir. [reklam]

HİKAYESİ

Ölümcül bir virüs tüm dünyayı tehdit etmektedir. 1996'da 5 milyar kişinin ölümüne neden olan bu virüs, 2035'te dünya nüfusunun yalnızca \\\%1'ini hayatta bırakmıştır. Bu virüsün etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlar.

Bu virüsün üstesinden gelebilmek için mahkumlardan James Cole, zaman makinesiyle geçmişe gönderilir. Yanlışlıkla 1990 yılına gönderilen Cole, bilimadamları için virüs hakkında araştırma yapar.

Daha sonra zaman yolculuğunu sürdüren Cole, 1996'da akıl hastanesine alınır. Burada Dr. Kathryn Railly ile tanışan Cole, onu içinde bulundukları duruma inandırmaya başlar.

 

 

HAPPİLY DIVORCED İPTAL EDİLDİ! İŞTE DETAYLAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat