Acun Ilıcalı gündemdeki tüm soruları cevapladı!

TV 8'i satın alan Acun Ilıcalı, CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programında TV 8'i satın alması ve sonrasında çıkan haberlere ilişkin Gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı.

resim yok
28 Kasım 2013 - 13:21
Magazin

TV 8'i satın alan Acun Ilıcalı, CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programında TV 8'i satın alması ve sonrasında çıkan haberlere ilişkin Gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı.

 

"TELEGOL PROGRAMI YAYINDAN KALKTI"

TV 8'de daha önce yayınlanan Telegol programı yayından kalktı mı? Şeklindeki soru üzerine Ilıcalı, "Evet yayından kalktı. Futbol olacak benim programımda. Ben futbolu çok seviyorum. Futbol mutlaka olacak. Futbol eğlence ve güzel bir spor. Gönül verdiğim bir spor. Fakat eğlence yönünü kullanacağım projelerim var" şeklinde konuştu. Ilıcalı, Survivor isimli TV programının Star kanalında devam edeceğini de belirtti.

 

"NEREDEYSE HER GÜN HABER KONUSU OLUYOR"

TV 8'i satın aldıktan sonra bu konuda sık sık haberlerin çıkmasına şaşırdığını belirten Ilıcalı, "Ben konuşulacağını düşünüyordum ama böyle bir şey hiç görmedim. Medya takipten herhalde en çok konuşulan benim. Kanalı satın aldığım günden beri 15 gün geçti. Neredeyse her gün haber konusu oluyor" dedi.

 

"TABİİ KENDİ EKİBİMLE GELECEĞİM"

Satın aldığı kanalda işten çıkarmalara ilişkin bir soru üzerine Ilıcalı, "Kendi ekibim 150 kişi. Tabii kendi ekibimle geleceğim. Bundan daha normal bir şey olamaz. Çalışanların bütün tazminatları ödendi. Mesela bir teknik direktör gelse yardımcı hocası ile antrenörüyle sağlık ekibiyle gelmez mi? Ne yapayım kendi ekibimi dışarıda mı bırakayım "  diye konuştu.

 

HERKES HABERİ İNTERNETTEN TAKİP EDİYOR

Satın aldığı kanalın yayın akışına ilişkin Ilıcalı şöyle konuştu: "Ben şu anda eğlence sektöründe insanların hoşça vakit geçirmesi gerektiğini düşünüyorum. Yaklaşık 20 tane haber kanalı var haber veren. Benim haber verip vermemem neden bu kadar rahatsız etti. Onu anlamadım. Bu bir tarz meselesi. Ben kendi anladığım işi yaptım. İnsanların haber alma kaynakları o kadar değişti ki. İnternet geldi ve değişti iş. Bunu rakamlar da gösteriyor zaten. Haberi akşama kadar alıyorsunuz. Ayrıca sadece haber veren 6 tane kanal var. Herkes bildiği işi yapmalı. Ben eğlence sektöründe ve insanların hoş vakit geçirmesini sağlayan işler yapıyorum. Benim haber yapmamam insanları neden rahatsız ettiğini de anlamıyorum.

 

"7 YIL BOYUNCA YAPTIĞIMIZ HER PROGRAM 1 NUMARA OLDU"

TV'den zevk aldığını belirten Ilıcalı, "7 yıl boyunca yaptığımız her program 1 numara oldu. 6 yılda 600 kere birinci olmuşuz zaten. Dünyada böyle bir başarı yok. Hiçbir prodüksiyon şirketi, 600 kere bir numara olmamıştır. Benim yaptığım şöyle bir çılgınlık varsa; ben kazandığım parayı yine televizyona yatırıyorum. Ben televizyondan zevk alıyorum. Kazandığım parayı hep prodüksiyona yatırdım. Deli cesareti belki ama güveniyorum kendime. Kaybedersem hiçbir şey olmaz. Para çok önemli olsaydı, SHOW TV'den 120 bölüm alacağım olmazdı" diye konuştu.

 

"BENİM KANALIMDA ZEVK ALMADIĞIM HİÇBİR ŞEY OLMAYACAK"

Ilıcalı, "Benim başarılarımdan rahatsız olanlar var. Beni seven kitle TV kanalı almamdan memnun. TV almamın nedeni bugüne kadar ki cesur kararlarım. Benim kanalımda, benim zevk almadığım hiçbir şey olmayacak" dedi.

 

"KÜRTÇE ŞARKI OLABİLİR"

O ses Türkiye'de neden Kürtçe veya başka bir dilde şarkı söyleyen yok? sorusu üzerine Ilıcalı,  "O konuda bir tavrımız yok. Kapımız kapalı diye bir şey yok. İleride olabilir" dedi.

 

"ALEX'İ YÜZDE YÜZ TRANSFER EDERİM"

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Alex de Souza ile futbol programı yapacak mısınız? sorusu üzerine Ilıcalı, "Yapılan haberlerin kaynağı yok. Niye böyle bir şey çıkıyor. Hayretler içerisindeyim. Keşke bu konuda biraz daha araştırsak. Haber üretmek için bu derece alakasız haber üretilmemeli. Yarın öbür gün Alex, yorumculuk yapacak olursa, onu yüzde yüz transfer ederim. Hiç şüphem yok. Ama niye şu anda böyle bir şey var" diyerek çıkan haberlere tepki gösterdi.[reklam]

"BAŞBAKANI ÇOK SEVİYORUM"

Siyasetle ilgileniyor musunuz? Başbakan Erdoğan ile bir dostluğunuz var mı? sorusu üzerine Ilıcalı şöyle konuştu:  "Evet bir dostluğum var. Onu defalarca söyledim. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Beyle de çok yakın bir dostluğum var. Başbakanımızla da dostluğum var. Kendisini çok da seviyorum. Bunu her zaman da söyledim. Yani ben AK Parti ile ilgili bir faaliyetin içinde hiçbir zaman olmadım. Fakat Başbakanımızı her zaman takdir ediyorum. Benim Başbakanı sevmemin mesleki hayatıma ne avantajı olabilir? Benim Başbakan ile olan dostluğum çıkarsız bir dostluk. Ben hayatım boyunca hiçbir avantaj elde etmedim ki. Kendisini sevmemin nedeni: ben muhabbet ettim. Cana yakın hissettim. Aramızda bir dostluk gelişti. Zaman zaman da görüşüyoruz.  Mesleki başarımın Başbakan ile alakası yok. Kendi fikirlerimi de açık açık söylüyorum."

Ilıcalı, hakkında çıkan haberlerin yanlış olduğunu belirterek, "Benim için İlluminatici (Ra tanrısının gözü her yeri gören göz) veya  Fethullahçı diyorlar. Bu nasıl olur? " diyerek tepki gösterdi.

 

GEZİ EYLEMİ DEĞERLENDİRMESİ

Gezi eylemlerine ilişkin de konuşan Ilıcalı, "Sanki birileri bizi, bir şekilde birbirimize düşürelim diye zorluyor. Dünyanın iyi bir Türkiye istediğini sanmıyorum. Sanki, kardeşin kardeşe düştüğü bir olaya dönüştü. Mühim olan önemli bire olayda haklı olsan da bir şekilde ileriye doğru gidip, olayı kaosa, kavgaya, büyük bir çatışmaya sürmemek gerekiyor" dedi.

 

"AZİZ YILDIRIM İLE ARAM İYİ"

Ilıcalı farklı projelerle ekranda olmaya devam edeceğini de söyledi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile arasının iyi olduğunu söyleyen Ilıcalı, yönetime katılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını da söyledi.

 

"EKRANDA ÖLMEK İSTİYORUM"

Başarısını çekemeyenlerin olduğunu söyleyen Ilıcalı şöyle konuştu. "Denetim olmadığı için şu anda internetten benim rahmetli anneme, çocuklarıma herkese küfür edebiliyor. Çok ağır şeyler yaşadım geçmişte. Sanki biraz mezun olmuş gibi hissediyorum. Belli bir mutluluk vitesim var benim. Emekli olma düşüncem yok.  Ekranda ölmek istiyorum. Manşet bu olsun. Ben hayal kurup bu noktaya gelmedim. Olaylar beni bu noktaya getirdi. Bir hayal kurup peşinden koşsaydım, emin ol burada olmazdım. Niyetinin iyi olmadığı birçok insanın hırsından çatlaması veya bana düşman olması beni daha fazla motive etti."

 

 

TÜRK TELEVİZYONLARININ EN ÇOK KAZANAN 12 İSMİ BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat