Ceyda Düvenci'den samimi açıklamalar!

Ceyda Düvenci ile keyifli söyleşi...

resim yok
28 Kasım 2013 - 12:31
Röportaj

Ceyda Düvenci, hayatında yeni bir sayfa açtı. Boşandı, 'Umutsuz Ev Kadınları' devam ederken 'Doktorum' programının sunuculuğunu üstlendi, yeniden aşık oldu.

 

Tüm yaşadıkları için ''Hayat sana çok teşekkür ederim'' diyerek minnetini dile getiren Düvenci, Hello! dergisinin sorularını yanıtladı.

'Doktorum' programından teklif geldiğinde nasıl hissettiniz?

Yaz tatilindeydim ve Ayşe Barım beni aradı, ''Doktorum programı seni istiyor, ama her sabah canlı yayına katıldıktan sonra sete gidebilecek misin?'' dedi. Biz de uzun süre sunuculuk yapmama kararı almıştık ama 'Doktorum' doğru, düzgün ve bu tür formatları başlatan bir program. Bu noktada böyle bir programı devralmak, sunuculuğa da doğru yerden dönmekti... ''Evet, hazirana kadar çok yorulurum'' dedim ama yapmaya karar verdim.
 

Sağlıklı yaşam adına neler yapıyorsunuz?

'Doktorum'dan sonra ilk defa geniş bir check-up yaptırdım. Etrafında iyi doktorların olması, 'imdat' dediğimde doğru isimlere ulaşabilmek güven veren bir şey. Birbirinden kıymetli beslenme uzmanları, diyetisyenler ve psikologlar geliyor. Bu, benim ilgi alanım. Son üç ayda pek çok yeni baharatla ve beslenme fikirleriyle doldum. Karnabahardan pizza hamuru, balkabağından değişik yemekler yapmayı öğrendim. Bitkisel yağlar ve zerdeçal girdi hayatıma, taze zencefili daha çok kullanmaya başladım. Sonra pratik bilgiler öğreniyorum: İlkyardım, evde ilk müdahale, yanıklar, tansiyon...

 

KARŞILIKLI SOLUKSUZ BİR AŞK BİZİM Kİ

Bu yoğunlukta kızınız Melisa ile ilişkiniz ne durumda?

Karşılıklı soluksuz bir aşk! Aynaya baktığımda kendimden önce onu görüyorum. Onun da hayatı çok yoğun. Dolayısıyla ben de çok doğru bir senede iş yoğunluğu yaşıyorum. Biz dengeyi çok doğru kurduk. Artık o evde, ben dışarıda çalışıyorum. Bu, ikimizin de geleceği için... Birleştiğimiz anlar çok kutsal! Cumartesi günleri biz, pazar da babasıyla baş başa. Hafta içi ne babasına ne de bana ayıracak bir vakti var.

Kariyerinizin 18'inci yılını geride bıraktınız. Bu, nasıl bir zincir ya da sarmal?

Her şey olmasını istediğim gibi. Hayat da çok yardımcı olmuş. Kariyer planlamamı ise bir dönem farkında olmadan, Ayşe Barım’dan sonra ise bilinçli olarak yaptım. ''Her Şey Çok Güzel Olacak'' sinema filmiyle başlamak, 'Sabah Şekerleri' gibi bir programı sunmak ve birbirinden değerli insanlarla, birbirinden önemli dizilerde oynamak...[reklam]

Bunun büyük bir şans ve kıymet olduğunu düşünüyorum. Bu 18 senede tabii ki ben de boş durmadım: Kendimi eğittim, kendimi geliştirme kaygım oldu, oyunculuk yüksek lisansı yaptım, workshop’lara katıldım, bol bol kitap okudum, yurtdışında oyunlar izledim... Kazandığımın çoğunu kendimi donanımlandırmak adına harcadım... Her gün bir adım ileri. Asla uçarak ve en tepeden başlayarak değil; en aşağıdan, minik adımlarla bu işi 60-70 yaşına kadar yapacağım. Ve öyle devam ettiğini düşünüyorum 18’inci senenin sonunda...

Duygu ve mantık dengesini nasıl sağlıyorsunuz?

Daha pozitif ve daha bilinçliyim, ama duygularımı, hislerimi ve şevkimi kaybetmeden... Açıkçası yaşın getirdiği olgunluk ve sükûnet söz konusu. Ben hayatı akışa bırakmayı seviyorum, ama duygularımı da dile getirmekten sakınmıyorum. Bir şeyleri zorlamayı, oldurmayı sevmiyorum. Sadece süreci uzattığını ama sonucu etkilemediğini düşünüyorum. Hayatımın birçok döneminde iyiydim. ''Hayat her şey için sana çok teşekkür ederim, o güzelliklerini bana sunmaya devam ettiğin için'' diyorum.

 

CAN'IN SEVME ŞEKLİ ETKİLEDİ

Boşanma sonrasında sizde ne gibi değişimler oldu?

Bir şey değişmedi. Sadece sorumluluklarımızı ayrı evlerde paylaşıyoruz. O süreci doğru bir şekilde yönettiğimizi düşünüyorum. Çünkü kıymetli insanlarız. Evliliğimiz bitti diye bunu dünyaya yanlış ilan etmenin, birbirimizi kırmanın bir manası yoktu. Bir kızımız var, ömür boyu belli bir mesafede durmamız gerekiyor.

 Peki artık ilişkide mantık arayışı mı var?

Bunun adını koyamam ama arayıştayken bulunan bir şey olduğunu sanmıyorum. Benim için ne önemli dersen? Can’ın (Tunalı) sevme şekli beni çok etkiledi: İnsanları, hayatı, beni sevme şekli çok etkiledi. Beni çok mutlu eden bir yönü.

 

 

CEYDA DÜVENCİ'NİN YAŞADIĞI BÜYÜK DEĞİŞİM! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin