resim yok
27 Mart 2011 - 00:00

 

Son günlerde bir hayli e-posta alıyorum ‘Kavak Yelleri’ dizisinden ikinci kez ayrılan Dağhan Külegeç’in Fan Club üyelerinden…
 

Daha önce verdikleri mücadeleyle Dağhan Külegeç’in diziye dönmesini sağladıklarının altını çizen hayranların amacı ikinci kez aynı şeyi yapmak.
 

Tims yetkililerine seslenen Külegeç hayranlarının istedikleri şu:
 

“Siz dizinin en sevilen karakterini, izleyicininen çok izlemek istediği karakteri yapımdan herhangi biri için yok edemezsiniz. Buna hakkınız yok. İzleyici her hafta, yapımda hasta adamı sete çağıran o kişinin hikâyelerini değil, dizinin ‘orijinal adamının’ hikâyesini merak ediyor. Bir sezonu Efe’siz geçirdik zaten. Dağhan Külegeç'i geri istiyoruz. Başak Hanım'ı istemiyoruz, Dağhan'ı istiyoruz.”

Peki Külegeç’i Tims niye öldürüp diziden çıkardı?

Külegeç’in hayranları diyor ki, “Zatürre teşhisi konan ve evde istirahat etmesi gereken bir oyuncu sırf kendi menfaatlerini düşünen dizinin yönetmeni ve genel koordinatörü tarafından sete çağrıldı, gelmediği için de kovuldu.”
 

Ancak Dağhan Külegeç’in “Kavak Yelleri”nden gönderilmesine ilişkin sektörde konuşulanlar çok farklı:
 

Dağhan Külegeç’in öldürülerek diziden çıkarılmasının tek sebebi var; o da kendisi.
 

Kavak Yelleri’ birkaç bölüm daha İstanbul’da çekildikten sonra Mayıs sonunda ‘sezon finali’ yapacaktı. Tims, bir aylık arada da ‘Kavak Yelleri’ ekibini, dizinin başladığı yer olan İzmir’in ilçesine götürüp 18 bölüm daha çekip, ‘final’ yapacaktı. Bu amaçla yazılan dizinin sinopsisinde Dağhan Külegeç de vardı. Ama ne zaman ki, Dağhan Külegeç sette, tartıştığı yönetmene kızıp sandalye fırlattı. O gün öldürülüp, diziden çıkarılmasına karar verildi.
Doğrusunu söylemek gerekirse; Külegeç’in “Kavak Yelleri”nden gitmesinin gerçek sebebinin hangisi olduğunu bilmiyorum, ama gelen e-postalardan anladığım şu:
 

Tims’in aldığı bu karar Dağhan Külegeç’in hayranlarını çok kızdırdı.
 

Sözün özü; taraflar bu kez dönüşü olmayan bir yola girdi ve “Kavak Yelleri” dizisi “Efe”siz kaldı.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat