Arda Kural'dan beklenen haber geldi!

Yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle tedavi gören Arda Kural yakında sinemaya döneceğinin müjdesini verdi.

resim yok
08 Temmuz 2013 - 10:49
Magazin

Ekranlara geri dönme hazırlığında!

 

Kötü günleri geride bıraktı

 

Yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle tedavi gören Arda Kural yakında sinemaya döneceğinin müjdesini verdi.

Ünlü oyuncu Arda Kural:

 

''Şizofren değildim...''


“Şizofren değildim, abartıldığı kadar değildi yanlış aktarıldı. Sadece ağır bir depresyon geçirdim. Hayat biraz yorucuydu, sıkılganlık vardı geçti şimdi” dedi.

 

Sinemaya dönüyor!

Kural, yakında sinemaya döneceğini de açıkladı:

“Hastalık psikolojisiyle oyunculuğu bırakma kararı aldım ama sonradan bu kararımdan döndüm. Bir süre dinlendim ve çalışmaya başladım. Yakın zamanda yeni bir film çalışmalarına başlayacağım.'' sözleriyle bir festival filminde rol alacağı müjdesini verdi.

Kural'ın kariyeri

Yalova Endüstri Meslek Lisesi'nde kimya okudu. 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı.

1999’da kendi kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu'nda profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu'nda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TV’de VJ’lik yaptı.

İlk olarak 1999’da Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti ve bu dizide Leonardo DiCaprio'ya olan benzerliğiyle tanındı.
[reklam]
İkinci çıkışı ise 2003’te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle oldu. 2005'te Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolü ile geniş beğeni topladı.

Son olarak oynadığı Kubilay filmindeki 22 bin dolar alacağını alamadığından maddi çöküntüye girerek psikoz belirtileri göstermeye başladığından 28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

21 Ocak 2013 tarihinde taburcuu olmuş ve ardından oyunculuğu bıraktığını söylemişti.

 

 

ARDA KURAL'DAN SÜRPRİZ! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat