Ayşegül Aldinç'ten çok özel açıklamalar!

Oyuncu ve şarkıcı Ayşegül Aldinç, Ahmet Mümtaz Taylan'ın programına konuk oldu. Aldinç, Ajda Pekkan'dan Erol Evgin'e müzik dünyasıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Berfin Sengil
29 Şubat 2024 - 11:58
Magazin

Türkiye'nin en özel yorumcu ve oyuncularının başında gelen Ayşegül Aldinç, ilk kitabının ardından 23 yıl sonra ikinci kitabı Malumatfuruş'okurlarla buluşturmasının mutluluğunu yaşarken, Çarşamba akşamı NTV'nin artık bir ekran klasiği haline gelen programı Empati'de Ahmet Mümtaz Taylan'ın konuğu oldu. Aldinç, yaşanmış gerçek hikayelerle Empati kurarken, çok özel açıklamalara da imza attı. 

Kariyerinde Ajda Pekkan'ın Yerini Anlattı

Ayşegül Aldinç, "Neonlar Ajda diye bağırıyordu. Kariyerimde işin içinde Ajda var. Onun şarkılarını çok dinlerdim. Onu taklit ederdim, hâlâ bile sahnede onun potporisi var repertuarımda. Onun şarkılarını söylerken de onun gibi söylüyorum, sanki onu taklit ediyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Onun şarkılarını başkaları söylememeli gibi geliyor, çünkü onun gibi kimse söyleyemiyor. Onun şarkıları söylenecekse onun gibi söylenmeli. Ajda Türkiye'nin en iyi şarkıcılarının en başında gelir. Sezen ve diğer sevgili dostlarımız daha sonra gelir. Sezen de Ajda'yı taklit ettiğini söylemişti gençliğinde... Ajda büyük bir idoldü hala da öyle, onun ardından gittik" dedi.

'Albümü Çöpe Attım'

Ayşegül Aldinç, 2016 yılında hayatını kaybeden Atilla Özdemiroğlu ile yaşadıklarını da Ahmet Mümtaz Taylan'a anlattı. Aldinç, "Atilla Özdemiroğlu ile yaptığım albümü çöpe attım" dedi ve ekledi:

"Atilla Özdemiroğlu ile yaptığım albümü çöpe attım. O kadar anlayışlı davrandı ki, hiç beklemiyordum. Albümün bir bütünlüğü yok gibi geldi bana. Albümde olmayan bir şey vardı, ne cesaret ama. Sen kimsin yani? Ayıp da bir şey onca emeğe.

Atilla hiçbir şey demedi, beni mahkemeye verebilirdi. O kadar şanslıyım ki ben müzikal yolculuğumda... Karşıma çok şahane insanlar çıktı. Gerçekten çok şanslıyım ben.

'Erol Evgin'e Aşıktım'

Ayşegül Aldinç, her zamanki muzip tavrıyla da, "Erol Evgin'e aşıktım. O alışkın her neslin ona aşık olmasına. O da erkek Ajda Pekkan" diyerek, Erol Evgin'in müzikal kariyerine ve fiziki duruşuna saygı duruşunda bulundu.

Sezen Aksu'nun kendisine şarkı verdikten sonra pişman olduğunu itiraf ettiğini anlatan Aldinç, "Sezen de Nazan da öyle şarkılar verdi ki... Sonradan pişman olmuş ama. Keşke bunu vermeseydim demiş Sezen, bana söyledi bunu. O kadar cömert ve gönülleri açık ki" dedi. 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin