Ayşen Gruda'nın sağlık durumu hakkında açıklama geldi!

Geçtiğimiz günlerde, tiyatro ve sinema dünyasının usta ismi 74 yaşındaki Ayşen Gruda, aniden fenalaşarak Kağıthane’de yer alan özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı. Ayşen Gruda'nın doktorları, Gruda'nın sağlığı hakkında açıklama yaptı.

Merve Mutlu
18 Aralık 2018 - 16:11
Magazin

Geçtiğimiz günlerde, tiyatro ve sinema dünyasının usta ismi 74 yaşındaki Ayşen Gruda, aniden fenalaşarak Kağıthane’de yer alan özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı. Ayşen Gruda'nın doktorları, Gruda'nın sağlığı hakkında açıklama yaptı.

Yeşilçam'ın "Domates Güzeli" lakabıyla bilinen duayen oyuncu Gruda'nın sağlık sorununun Pankreas kanseri olduğu öğrenildi.

18-12/18/aysen-gruda.jpg

Posta gazetesinin haberine göre: şiddetli mide ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan Ayşen Gruda’nın tedavisine Kağıthane Derindere Hastanesi’nde devam edilirken, Uzman Dr. Ergün Kasapoğlu, usta oyuncu Ayşen Gruda’nın durumunun daha iyi olduğunu ve yoğun bakımdan çıkartılarak normal serviste tedavisine devam edileceğini söyledi.

Ayşen Gruda’nın bilincinin açık olduğunu, konuşabildiğini ve gazetesini okuyabildiği de dokturu Kasapoğlu'nun paylaştığı bilgiler arasında yer alıyor. 

18-12/18/aysen-gr.jpg

İşte Uzman Dr. Ergün Kasapoğlu'nun ağzından, Ayşen Gruda'nın sağlık durumu...

”Ayşen Hanım Cuma günü saat 18.30 civarında mide kanaması şikayetiyle başvurdu. Kan değerleri çok düşüktü. 5 günlük takip sonucu bugün kan değerleri daha iyi. 3 ünite kan verdik. Bugün servise alma ihtimalimiz bulunmakta. Fakat bir önceki hastalığı olan pankreas kanserinden dolayı genel durumu kötü. Geldiğinde kan değerleri çok düşüktü. Hemoglobin 4 civarlarındaydı. Şu an 10’a kadar yükseldi. Şu an keyfi yerinde, sohbet ediyor, gazetesini okuyor. Bilinci açık.

Pankreasından dolayı karaciğere sıçrama mevcut. Bundan dolayı medikal tedavisini alacak. 7-8 cm pankreasta bir kitle mevcut ve karaciğerde bir metastaz mevcut. Şu anda hayati tehlike gözlenmiyor. Beslenmesiyle ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Katı gıda ile beslenemiyor."

Ayşen Gruda'nın hastalığı nedir?

"Pankeas kanseri ilerlemiş. Dördüncü evrede… Kemoterapi ya da ameliyat şu anda uygulamayı düşünmüyoruz. Durumu iyiye gidiyor, yoğun bakımdan çıkarmayı düşünüyoruz. Düne göre bugün daha iyi gitti ama yarın ne olur bunu göreceğiz.

Ayşen Hanım’ın 1 senedir tedavisiyle ilgileniyoruz. Pankreasa yönelik bir girişim düşünmüyoruz. İlaçlarla gidip hastanın genel durumunu toparlamaya çalışıyoruz. Beslenme sorunlarını çözüp, hastayı evine çıkarmayı planlıyoruz. Zaman vermek mümkün değil ama 1 hafta içerisinde durum netliğe kavuşur.

İlk yatırdığımızda hayati risk mevcuttu. Kan tedavisi sonrasında durumu biraz daha iyi. Genel hastalığından dolayı durumunda her an değişim olabilir.Biz yanındayız, başındayız. Bu hastalıkla 1 yıldır inatçı bir şekilde mücadele ediyor. Umutsuz konuşmaya gerek yok. Beraber takip edeceğiz.”

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat