resim yok
15 Ekim 2012 - 00:00

 

Beren Saat ile Mahsun Kırmızıgül'ün ortağı olduğu Boyut Film arasında 2 yıldır devam eden davada, aynı şikayetten yargılanan yönetmen Zafer Ünlü'nün bilirkişi seçilmesi şaşırttı
Beren Saat ile Mahsun Kırmızıgül'ün ortağı olduğu Boyut Film arasında 2 yıldır devam eden "Gecenin Kanatları" filmi davasında son söz bilirkişide... Beren Saat göğsünün aynadan yansıdığı görüntüyü basının dikkatini çekeceğini bile bile filmin fragmanında kullanmakla suçladığı Boyut Film'i protesto etmiş ve başrolünü oynadığı filmin galasına katılmamıştı. Ardından o dönem Saat'in sevgilisi olan yönetmen Levent Semerci, Mahsun Kırmızıgül'ü arayıp "Benim sevgilimi üzmeye ne hakkınız var" diyerek küfür edince taraflar arasında ipler iyice kopmuştu. Kırmızıgül ve ortağı Murat Tokat, sözleşmesinde yer aldığı halde filmin galasına ve promosyon çalışmalarına katılmayarak gişeye zarar verdiğini öne sürerek Beren Saat'e 30 bin TL tazminat davası açmıştı. İki yıldır süren dava, mahkemenin bilirkişi olarak atadığı isimlerin çekilmesi yüzünden uzadı. Davanın son bilirkişi ekibi geçen günlerde belli oldu ve listede oldukça ilginç bir ismin yer alması dikkat çekti.
Benzer davadan yargılandı
 
Üç yıldır tıpkı Beren Saat'in davasına benzer bir dava ile yargılanan yönetmen Zafer Ünlü, Ali Rıza Şahin ve Zeynep Işıl isimli senaristle beraber bilirkişi olarak görev yapacak. Zafer Ünlü 2009'da yönetmenliğini yaptığı "Mıhlıçay Aşıkları" filminin oyuncusu Selen Görgüzel tarafından mahkemeye verilmişti. Görgüzel filmde Devrim Saltoğlu ile sevişme görüntülerinin Zafer Ünlü tarafından izni dışında basına verildiğini belirtmiş, ayrıca Ünlü'ye hakkında sarf ettiği "Çekimde bizi dışarı çıkarıp cinsel ilişkiye girdiler" cümlesiyle de şeref ve onuruna hakaret ettiği gerekçesiyle 100 bin TL tazminat davası açmıştı. Ünlü ise hakkındaki iddiayı yalanlamış ve görüntülerin Görgüzel'in izniyle basınla paylaşıldığını ifade etmişti. Ünlü, ilk davada hakaret suçundan dolayı 1500 TL cezaya çarptırıldı, diğer 100 bin TL'lik tazminat davası ise sürüyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat