Breaking Bad çılgınlığı!

Breaking Bed'in beşinci ve son sezonuna ait ikinci bölüm, ABD’de yayınlandıktan saatler sonra BitTorrent sitelerinde indirilme çılgınlığı yaşanmasına neden oldu!

resim yok
14 Ağustos 2013 - 16:47
Magazin

Breaking Bad'in beşinci ve son sezonuna ait ikinci bölüm, ABD’de yayınlandıktan saatler sonra BitTorrent sitelerinde indirilme çılgınlığı yaşanmasına neden oldu!
 

İNDİRME ÇILGINLIĞI!


Dizinin yeni bölümü, 12 saatte 500 bin kişi tarafından indirildi.

Telif hakkı yasalarını ihlal eden korsan paylaşıma karşı verilen uluslararası çaptaki mücadele devam etse de, dünya genelinde yüz milyonlar BitTorrent sitelerinde paylaşım yapmayı tercih ediyor.

ABD’nin en popüler dizilerinden biri olan Breaking Bad’in son sezonuna ait yeni bölüm, ABD’de yayınlandıktan kısa süre sonra  Avustralya’dan İngiltere’ye kadar birçok ülkede binlerce internet kullanıcısı tarafından indirildi.

 

BÜYÜK İLGİ


Torrent Freak sitesinin haberine göre, beşinci sezonun ikinci bölümüne ait olan yasa dışı kopya, orijinali yayınlandıktan birkaç saat sonra internette belirdi ve 80 bin kişi tarafından paylaşılmaya başlandı.

12 saat içinde, dünya genelinde 12 milyon internet kullanıcısı dizinin en yeni bölümünü indirmişti.

Breaking Bad bölümleri, geçtiğimiz yıl BitTorrent sitelerinde toplam 2 milyar 580 milyon kez indirildi.

 

TELEVİZYONU BEKLEYEMEDİLER

 

Torrent Freak sitesinin verilerine göre, Breaking Bad’in yeni bölümünü en çok indiren ülke, kullanıcıların yüzde 16.1’ini barındıran Avustralya.

ABD ve Kanada ise sırasıyla yüzde 16 ve yüzde 9.6 ile Avustralya’yı takip etti.

İngiltere’de, Netflix online video hizmetinden yararlananlar diziyi ABD’den saatler sonra izleme şansına sahipti. Yine de İngilizler yüzde 8.5 ile dördüncü sıraya yerleşti.

Dizinin saatler sonra televizyonda gösterime sunulduğu Hollanda’da kullanıcılar televizyonu beklemek yerine BitTorrent sitelerine başvurmayı tercih etti. Hollanda yüzde 2.8 ile en çok paylaşım yapılan beşinci ülke oldu.

[reklam]

DİZİ HAKKINDA

 

Breaking Bad, ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir.

 

Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar.

 

"Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim." diye düşünen Walter White'ın bundan sonraki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.

 

 

RUSSELL CROWE'DAN 20 DAKİKA DİZİSİ İÇİN İLGİNÇ YORUM! İŞTE DETAYLAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat