Cem Karaca’nın vefatının 20. yılına özel belgesel TRT 1 ekranlarında!

Usta sanatçı Cem Karaca, vefatının 20. yılına özel olarak hazırlanan belgeselle TRT 1 ekranlarında anılacak. “Cem Karaca” belgeseli bu akşam saat 22.30’da TRT 1’de ekranlara gelecek.

Berfin Sengil
08 Şubat 2024 - 11:28
Yeni Bölüm

TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan “Cem Karaca” belgeseli, usta sanatçı Cem Karaca’nın vefatının 20. yılında TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Pek çok unutulmaz esere imza atan rock müziği sanatçısı, besteci, tiyatrocu, sinema oyuncusu Cem Karaca’nın hem eserleri hem de sanat hayatına odaklanan “Cem Karaca” belgeseli 8 Şubat günü saat 22.30’da TRT 1’de izleyiciyle buluşacak.

1960’lı yıllardan Cem Karaca’nın vefat ettiği 2004 yılına kadar, TRT’nin zengin arşivinden Cem Karaca’ya ait görüntülere yer verilen belgeselde, müzik yazarları, akademisyenler, yazarlar ve sanatçılar da Cem Karaca’yı anlatacak.

Belgeselde Cem Karaca’nın vefatından önceki son grubu olan Yol Arkadaşları’ndan Zafer Şanlı, Gür Akad, Barış Göker ve Aydın Şeref ile Türkiye’de Cem Karaca eserlerini en iyi yorumlayan isimlerden Ayhan Yener de TRT stüdyolarında Cem Karaca’nın unutulmaz eserlerini icra edecek.

Yapımcılığını Mustafa Belen’in üstlendiği “Cem Karaca” belgeseli bu akşam saat 22.30’da TRT 1’de.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin