Ceyhun Yılmaz canlı yayında söylediği sözden dolayı 5 ay 25 hapis cezası aldı

2015 yılında Ceyhun Yılmaz ve Müjde Uzman'ın, konuk olarak katıldıkları programda, Ceyhun Yılmaz'ın ettiği hakarete ilişkin açılan mahkeme sonuçlandı. Detaylar haberimizde.

Merve Mutlu
07 Kasım 2018 - 14:38
Magazin

2015 yılında, "Mesut Yar ile Burada Laf Çok" programına oyuncu ve radyocu Ceyhun Yılmaz, Mehmet Turgut, oyuncu Müjde Uzman ve Filiz Taçbaş konuk olmuştu. 

CNN'de yayınlanan "Mesut Yar ile Burada Laf Çok" programında, programın sunucusu Mesut Yar'ın oyuncu Müjde Uzman'a yönelttiği, "Kendini ait hissettiğin meslek nedir?" sorusuna, Ceyhun Yılmaz'ın sessizce verdiği hakaret içeren cevap herkesi şok etmişti. 

18-11/07/ceyhun-mujde-uzman.Jpeg

Müjde Uzman bu konuda uzunca bir süre sessiz kalmayı tercih etmiş ancak konu sosyal medyada ve magazin basınında yer almaya başladığında sessizliğini bozarak Ceyhun Yılmaz'a dava açmıştı. Oyuncu Müjde Uzman'ın Ceyhun Yılmaz'a açtığı dava bugün sonuçlandı. 

İstanbul 12’inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya şikayetçi Müjde Uzman ve sanık Ceyhun Yılmaz katılmazken avukatları salonda hazır bulundu.

haberturk.com'un haberine göre; Ceyhun Yılmaz’ın avukatı Onur Burak Büyüksökmen’in tanığa sorduğu soruya müdahale eden Uzman’ın avukatı Feyza Altun, “Size kadın düşmanlığı yaptırmayacağım” dedi. Hakimin müdahale etmesi üzerine konuşan Uzman’ın avukatı, “Karşınızda çocuk yok. Kadın düşmanlığı yapıldığı yerde konuşacağım” ifadelerini kullandı. Hakimin son uyarısına uymayan Uzman’ın avukatının sözlerini zapta geçirildi. Hakim duruşma sırasında kullandığı sözler nedeniyle avukat Feyza Altun hakkında suç duyurusunda bulunulmasını hükmederek duruşmayı erteledi.

18-11/07/mujde-uzman.jpg

5 AY 25 GÜN HAPİS CEZASI VERİLDİ!

Mahkemenin kararını Müjde Uzman'ın avukatı açıkladı. İşte Avukat Feyza Altun'un açıklaması:

Müvekkilim Müjde Uzman 'ın katıldığı CNN TURK yayınında Ceyhun Yılmaz'ın hakaretine maruz kalması sebebiyle görülen ceza davası bugün sonuçlanmıştır. Ceyhun Yılmaz'ın müvekkilime sarfettiği kelimenin, onun namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğu kabul edilerek Ceyhun Yılmaz'a 6 ay hapis cezası verilmiştir. Bu suç milyonlar önünde alenen işlendiği için 1/6 oranında artırılarak 7 ay yapılsa da Sanık Ceyhun Yılmaz 'ın mahkemede oluşturduğu olumlu izlenim nedeniyle 5 ay 25 güne indirilmiş ve daha önce bir sabıkası olmaması nedeniyle ertelenmiştir. Karar temyiz edilebilecektir. Kendisi tüm bu süreç içerisinde "şaka" yaptığını beyan etmişse de bundan sonra kimsenin birbirine hakaret ederek şaka yapmamasını diler, kadın bedeni üzerinden edilen küfürlerin, kadınları etiketlemek, yaftalamak, aşağılamak ve küçük düşürmek için kullanılan kelimelerin bir an evvel dilimizden düşmesini temenni ederim.

Av.Feyza Altun

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat