Cuma akşamı Filinta'da deprem olacak!

Geçtiğimiz hafta muhteşem bir başlangıçla 2. Sezonuna başlayan ES Film’in yapımcılığını üstlendiği TRT’nin sevilen dizilerinden Filinta ‘Bin Yılın Şafağında'nın bu hafta yayınlanacak 28. Bölümünde İstanbul topraklarında deprem ve kıyasıya bir mücadele yaşanacak.

resim yok
23 Eylül 2015 - 12:38
Yeni Bölüm

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı ekranların sevilen dizisi Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ da, seyirciyi bu hafta büyük sürprizler bekliyor…

 

Gizli Teşlikatın yeni üyeleri, Filinta Mustafa (Onur Tuna),  Bıçak Ali (Cem Uçan), Kadı Gıyaseddin (Mehmet Özgür) ve Abdullah (Kamil Güler), Osmanlı Devleti'ni tehdit eden, topraklarını, Padişahı (Bülent Alkış) içten çökertmek isteyen Manastır ve Yüce Meclis’in peşine düşecek.  Karanlık ormanların derinliklerindeki bu kovalamada acaba neler olacak?

 

Manastırın gözde savaşçılarından Farah(Berrak Tüzünataç) ise Osmanlı Topraklarına adım atacaktır. Görev için İstanbul’a gelen Farah’a, arka planda Yüce Meclis ve Boris Zaharyas’ın (Serhat Tutumluer) adamları  nasıl yardım edecektir?

 

Yusuf Efendi (Mürşit Ağa Bağ) tekkede gördüğü Farah'a sorduğu soruyla, onu köşeye sıkıştıracaktır. Yusuf Efendi ne soracak ve Farah ne cevap vereceğini bilemeyecektir? 

 

Osmanlı’nın tehlikeli düşmanlarının toplandığı Manastırın başındaki Padre (Yavuz Sepetçi),  Ruhban Okulunun avlusunda kardeşlere dönüp ‘Büyük geceye hazırlanın!’ der ve içeri girer. O gece orada neler yaşanacaktır?

 

Boris, Cemil'i (Hakan Yufkacıgil) kenara çekip neden yarın kıyamet kopacak ve hiçbir adamımız dışarıda olmayacak diye emir verecektir? 

 

Hamdi (Ercan Demirel), Mecid'e (Sencer Serta), ‘Yarın gece bütün hamallar limanda kalacak, İstanbul'da zelzele olacak.’ diyerek neyi kast edecektir?

 

Bıçak Ali (Cem Uçan) evlenme teklif ederek, ‘Evet’ cevabını aldığı biricik sevdiği Süreyya’ya (Nur Fettahoğlu) söz verdiği gibi kına gecesini  düzenleyecektir. Ancak, düğün öncesi kına gecesinde onları neler bekleyecektir?  

 

 Tabibe Leyla (Asena Tuğal), gönlünün meylettiği Filinta Mustafa’dan karşılık alarak kurduğu evlilik hayallerine bir adım yaklaşacak mıdır?  

 

Davut Paşa (Mustafa Avkıran) Gıyaseddin'e neden ‘içimde kötü bir his var’ diyecektir?

 

O gece kına merasimi düzenlenirken dergah avlusunda neler olacaktır? Ve arkasında kimler vardır?

 

Bütün bu soruların cevapları 25 Eylül Cuma akşamı TRT 1’de Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisinde cevap bulacak…

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat