Diriliş "Ertuğrul" bu akşam başlıyor!

İddialı Osmanlı dizisi Diriliş Ertuğrul, bugün ilk bölümüyle TRT 1 ekranlarına gelecek.

resim yok
10 Aralık 2014 - 10:10
Yeni Bölüm

Diriliş Ertuğrul dizisi bugün izleyiciyle buluşacak!

İddialı Osmanlı dizisi Diriliş Ertuğrul, bugün ilk bölümüyle TRT 1 ekranlarına gelecek.


TRT 1 ekranlarına yeni bir Osmanlı dizisi geliyor. İddialı dizi Diriliş Ertuğrul'un izleyiciyle buluşmasına saatler kala yeni fragmanı da sosyal medyada ilgi çekmeye başladı bile.

 

DİRİLİŞ, ERTUĞRUL GAZİ'NİN YAŞAMI

10 Aralık'ta ilk bölümü yayınlanacak olan Diriliş dizisinin konusu; Osmanlı Devleti'nin kuruluşunu hazırlayan önemli göç, sefer ve savaşların kahramanı olan ve Osmanlının kurucusu Osman Bey'in babası olan Ertuğrul Gazi'nin yaşamı ve kahramanlıkları olacak.

 

TEASERLAR YAYINLANDI

Başta Ertuğrul Gazi ve Hayme Ana rollerini oynayacak oyuncular olmak üzere oyuncu seçimleri büyük bir titizlikle yürütüldü. Yapımını Tekden Film'in, yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği ve TRT-1 ekranlarında yayınlanacak olan Diriliş – Ertuğrul Dizisi'nin teaserları yayınlandı.

 

ÇEKİMLER TUZ GÖLÜ'NDE YAPILDI

Teaser çekimleri Tuz Gölü'nde yapılan Diriliş Dizisi, 13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp'lerinin; Tapınak Şövalyeleri, vahşi Moğollar ve acımasız Türkmen beylerine karşı olan mücadelelerini ve adım adım Osmanlı Beyliği'ni kurma sürecini konu alıyor.[reklam]

DÜNYANIN KADERİNİ DEĞİŞTİREN ADAMIN HİKÂYESİ

Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, dizilerinde Anadolu'nun emperyal güçler tarafından işgal edildiği bir çağ olan 13. yüzyılda Ertuğrul'un 400 çadırlık ovasına yurt bulma hikâyesini işlediklerini belirtti. Bozdağ, dizilerinde bu yurdun üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu'na dönüşmesinin sırrını da arayacaklarını söyledi.

Osmanlı devletinin kuruluş sırrının Ertuğrul'un hikâyesinde gizli olduğunu belirten Bozdağ; ''Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikâyesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusunu dizimizde anlatacağız'' dedi.

 

BİR YIL SÜREN HAZIRLIK SÜRECİ

Diriliş – Ertuğrul dizisinin çekimi için bir yıllık hazırlık serüveni geçirdiklerini belirten Bozdağ, ''Bu süreçte senaryo, dekor ve kostüm tasarım hazırlıklarını yaptık. Uluslararası atlı akrobasi, aksiyon, yarış ve dans ekipleri ile çalışma takvimlerini oluşturup her şeyiyle 13. yüzyıla ait bir dünya kurduk'' diye konuştu.

 

 

TÜRK SİNEMASININ DEVLERİ 'DİRİLİŞ ERTUĞRUL'DA BULUŞUYOR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

( 2 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
resim yok
ALPEREN ÖZALİ Bu yorumu bildir
Güzel bir film izleyin her çarşamba günü
resim yok
ALP KEREM ÖZALİ Bu yorumu bildir
Bu filmi DR.Kemal Tekden yayınladı
EMRE ÖZALİ
EMRE ÖZALİ Bu yorumu bildir
Bu filmi izleyin çünkü Selçuklu'dan Osmanlı'ya geçişini ve Osmanlı devletinin ilk kuruluşunu anlatıyor.