Eda Ece ve Yetkin Dikinciler aynı projede! [Video]

Yetkin Dikinciler ve Eda Ece; 'Kızım İçin' filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

resim yok
02 Aralık 2013 - 09:41
Röportaj

Yetkin Dikinciler ve Eda Ece; 'Kızım İçin' filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

 

Ece, "Hayatta en sevdiğim insan, babam" derken, Dikinciler ise "Mutlu bir evliliğiniz yoksa, varmış gibi taklit yapmanın da hiçbir anlamı yok" diyor

Hakan Haksun'un yazıp yönettiği 'Kızım İçin', 06 Aralık'ta gösterime giriyor. Film, eşinden boşanmış olan 40'lı yaşların ortasındaki 'Tuncer' ile babasının varlığından habersiz büyüyen kızı 'Tuba'nın yıllar sonra bir araya gelmesiyle yaşananları konu alıyor.

 

Filmde, 'Pis Yedili' adlı diziyle tanınan 23 yaşındaki Eda Ece; 'Tuba' karakterini canlandırırken, deneyimli oyuncu Yetkin Dikinciler ise kızını babası olduğuna inandırmaya çalışan 'Tuncer' rolüne hayat veriyor.

 

İkiliyle filmi ve baba-kız ilişkisini konuştuk...

 

'TUNCER' BEDEL ÖDÜYOR

Filmin nasıl bir hikayesi var?


YETKİN DİKİNCİLER: Bir babanın 2.5 yaşında terk ettiği kızına, 18 yaşına girmeden yeniden elini uzatma hikayesi... Baba elini uzatıyor ama kızı tutmuyor. Konu, beni gerçekten heyecanlandırdı


Aslında kızını terk ettiği için bu acımasız babaya kızmamız lazım...


Y.D.: Evet, kesinlikle iyi bir kahraman değil. Bütün hatalarıyla, günahlarıyla bir insan ve bunun da farkında olduğu için kızına elini uzatıp ondan kabul görmek istiyor. 'Tuncer', belki o günün koşullarında kızını terk etmiş ama yıllar sonra içindeki hasrete daha fazla dayanamayıp kızının karşısına dikilme cesareti gösteriyor.


Kendinizi 'Tuba'nın yerine koyduğunuzda onun gibi mi davranırdınız?


EDA ECE: Benim, 'Tuba'yı anlayabileceğim bir deneyimim olmadı. Yıllarca babasına hasret büyümüş ve bu yüzden kendinden yaşça büyük bir adamla internetten tanışıp onu sevgili yerine koymuş bir kız. Onun yerinde olmayı hiç istemezdim.[reklam]

BABAMI ÇOK SEVERİM

Sizin kendi babanızla aranız nasıl?


E.E.: Babamla hiçbir sorunum yok. Hayatta en çok sevdiğim insan da babam. Her zaman babacıydım. Baba sevgisi başka bir şey. Keşke onun gibi birini bulsam... Annem gerçekten çok şanslı.
Y.D.: Düşünsenize benim işimin zorluğunu; hayatta en çok sevdiği kişi, babası olan birine baba olmaya çalışıyorum. (Gülüyor)


'Kızım İçin' seyirciyi ağlatacak mı?


Y.D.: Yer yer ağlatacak, duygulandıracak ama aynı zamanda güldürecek de... Aynı hayat gibi. Bu filmden her kız çocuğu, babasını düşünerek çıkacak. Filmi izleyen her baba da, kızını özleyerek ve ona yeniden dokunmak isteyerek çıkacak.


Bundan sonraki hedefiniz ne?


E.E.: Bundan sonra da böyle güzel projelerde rol almak istiyorum.
Y.D.: Yaptığın işi düşünmeye başladığın anda, oyunculuğundan kaybetmeye başlıyorsun. Benim amacım hep hissedeceğim projelerde rol almak.

 

FRAGMAN

 

BÜYÜK REKABETTE KİM ÖNDE? DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat