Fatmagül'ün Suçu Ne? ekranlara geri dönüyor!

Ekranların sevilen ve ilgiyle izlenen dizisi 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' izleyicisi ile yeniden buluşuyor.

resim yok
30 Ağustos 2013 - 11:28
Magazin

Ekranların sevilen ve ilgiyle izlenen dizisi 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' izleyicisi ile yeniden buluşuyor.

Sevilen, reyting rekorları kıran dizi "Fatmagül'ün Suçu Ne?" tekrarlarıyla sevenlerinin karşısına tekrar çıkıyor.

 

İŞTE DİZİNİN YENİ KANALI

Ekranların sevilen ve ilgiyle izlenen dizisi “Fatmagül’ün Suçu Ne” Kanaltürk ekranında izleyicisi ile yeniden buluşuyor.

 

UYUMLU KADRO

Başrollerinde; Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk ve Fırat Çelik gibi ünlü oyuncuların yer aldığı 2010 yapımı dizinin konusu ise şöyle;

Yoksul bir kasabalı olan Fatmagül’ün, nişanlısı Mustafa, ağabeyi Rahmi ve abisiyle mecburen evlenen yengesi Mukaddes’ten başka kimsesi yoktur.

Dizide dört adamın tecavüzüne uğrayan ve onlardan biriyle evlenmek zorunda bırakılan Fatmagül ve onun etrafında gelişen olaylar anlatılmaktadır.

Fatmagül’ün, sonradan Kerim'in ona tecavüz etmediğini öğrenmesiyle aralarında bir aşk doğmaya başlar.

 

NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Dizi, 02 Eylül Pazartesi’nden itibaren hafta içi her gün Kanaltürk ekranında yayınlanacak.

 

DİZİDE NE ANLATILIYOR?

Fatmagül bir sahil kasabasında, fazla saf ağabeyi Rahmi ve onunla mecburen evlenmek zorunda kalan yengesi Mukaddes’le birlikte yaşıyor.. Askerden yeni dönen nişanlısı Mustafa ile evlenmek için gün saymakta…

Çocukluk aşkı Mustafa.. Mustafa arkadaşlarıyla oynarken Fatmagül, onun kaçan misketlerini toplamış, kukalarını o dizmiş, annesi pantolonunu yırttığını görmesin diye eve gitmeden o dikmiş pantolonunu küçük elleriyle…Fatmagül çocukluğunda da sessizmiş, herkes alışkın onun suskunluğuna… Mustafa ona dokunmaya kıyamıyor, birlikte oturacakları, çocuklarını büyütecekleri evi kendi elleriyle yapıyor… Bugüne kadar kendine ait hiçbir şeyi olmayan Fatmagül, Mustafa’ya yardım ederken sabırla kendine ait bir hayata hazırlanıyor… [reklam] Kerim de yakın kasabalı.. Babası o daha çok küçükken bir başka kadın için annesini terk etmiş.. Durumu kabullenemeyen annesinin intiharıyla yapayalnız kalmış. Yörenin şifacısı Ebe Nine’nin sahip çıktığı Kerim onu hem anne hem abla bilmiş. Ebe Nine’ye sadece adı miras kalmamış annesinden.. Annesinin mübadele yıllarında sahip olduğu, şimdi sit alanı olan deniz kenarında geniş bir arazinin sahibi... Beldenin zenginlerinden Reşat Yaşaran’ın gözü Ebe Nine’nin arazisinde.. İstanbul’da kardeşi Rıfat’la ortak büyük bir müteahhitlik şirketinin sahibi olan Reşat Yaşaran, türlü oyunlarla kasabalının değerli arazilerini ele geçirmiş, bir tek Ebe Nine’ye diş geçirememiş… Kerim bir demir atölyesinde çalışıyor..Balıkçılıktan denizden anlıyor. Yazları, çocukken aralarında sınıf farkı olmayan ama büyüdükçe mesafelerin dile gelmese de hissedildiği ilk okul arkadaşları Selim, Erdoğan ve Vural’ın yollarını gözlüyor... Selim, Reşat Yaşaran’ın oğlu, Erdoğan onun kuzeni. Vural beldenin tapu kadastro müdürünün oğlu.. Kerim’in kasabanın sınırları içinde kalan hayatı her yaz onların tatil için birkaç haftalığına gelmeleriyle renkleniyor…

Bu yaz renkler, Fatmagül’ün üzerine çöken dört gölgeyle birlikte kararır… Selim’in, babasının baskısıyla nişanlandığı gece, sabaha kadar içen dört arkadaşın yolu, nişanlısını denize uğurlamak için evden çıkan Fatmagül’le kesişir… Kuytu kayalıklarda, şakayla başlayan kovalamaca, ömür boyu peşlerinden gelecek bir utancın kaynağı olacaktır. Mustafa dokunmaya kıyamadığı nişanlısının ‘lekelenmesiyle’ bütün geçmiş ve geleceğini ateşe verir. Kendi elleriyle yaptığı evi yakar.. Oğlu ve yeğeninin karıştığı olay ortaya çıkmasın diye kolları sıvayan Reşat Yaşaran, karısının kardeşi Münir’in çabalarıyla, Fatmagül’ün yengesini satın alır.. Kerim yaşananların baskılarına ve büyük utancına yenik düşer ve Fatmagül’le evlenmeye mecbur olur.

Sadece bedenine değil hayatına da tecavüz edilmiştir Fatmagül’ün.. Fatmagül Kerime mahkum edilir... Nefretle başlarlar, başkalarının onlara sundukları yeni hayatlarına.. İntikam almak isteyen Mustafa’nın soğuk nefesini her an enselerinde hissederek aynı evin içinde birbirlerine düşman, hayata tutunmaya çalışırken, hayatlarını hiç bitmeyecek bir kabusa çeviren o sabahın izleri, filizlenmeye başlayan aşkın önünde en büyük engeldir.

 

 

ENGİN AKYÜREK YENİ ROLÜ İÇİN NE DERSİ ALIYOR?

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat