Filinta 10. bölüm "Da Vinci köprüsünün sırrı ne?"

Filinta 10. bölümde neler olacak? İşte detaylar.

resim yok
23 Şubat 2015 - 17:37
Yeni Bölüm

Her bölümüyle izleyicisini biraz daha kendine bağlayan ‘Filinta’da bu hafta, dur duraksız, yine heyecanlı ve soluksuz bir bölüm daha izleyenleri bekliyor.

 

ES Film ve Maya Film ortak yapımı, yönetmenliğini Gökhan Erkut, senaryosunu Altuğ Küçük’ün yazdığı ‘Filinta’nın 24 Şubat Salı akşamı yayınlanacak bölümünde bu hafta bakın neler olacak:

Bölüm hikâyesi Mustafa’nın sokakta kendinden geçtiği anda can yoldaşı Ali’nin (Cem Uçan) hayalini görmesiyle başlar. Ve Ali kendisine "Kaderde ne yazıldıysa onu yaşarız. Kalk ve beni bul" der… Mustafa, kanına karışan zehrin panzehirini kendisine vereni görmez ve sabah Zabit Hasan’ın (Kayra Şenocak) evinde uyandığında yanında Hasan ve kendisine bakmış olan Hatice’yi (Ceren Yılmaz) bulur. Ve bölümün olayları bundan sonra başlar… Topkapı Sarayı kütüphanesinin eski müdürü işkenceyle öldürülür. Gıyaseddin vakit kaybetmeden bu olayı çözmesi için Mustafa’yı görevlendirir. Zangoç Grogori kilisesinde bir harita bulur. Bu orjinal köprü çizimleridir. Bu çizimler Grogori'nin başına dert açar. Arkalarında bağnaz bir Kardinalin olduğu grup, Zangoç Grogori’nin peşine düşer. Grogori çizimlerin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Grogori soluğu Abdullah’ın dükkanında alır. Ve dükkanına gizli bir şifre ile takip edildiğini yazdığı kağıdı, kapısının altından bırakır. Çizimlerin içindeki gizlenen şifre ile hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Abdullah ummadığı bir anda tuzağa düşer. Mustafa için işler giderek zorlaşır. Kudüs için Haçlı Seferi düzenlemeye çalışan bu grup, çizimler içindeki bu gizli şifreyi çözmek isteyecektir. Tek hedefleri; Kudüs'ü ele geçirip, Osmanlı Devleti'nin üzerine yeni bir Haçlı Seferi düzenleyerek dünyaya hükmetmek... Bunun yanında Kudüs’e Haçlı Seferi düzenlemek isteyen grubu destekleyen Kardinal Fernando, Vatikan’a Papa olma ümidiyle Padişah’ın huzuruna çıkar ve ondan Vatikan’a kendisinin Papa olması için bir referans mektubu yazmasını ister.

 

Kadı Gıyaseddin Boris’ten şüphelenmeye başlar…

İstanbul’un haraç kesen eşkıyaları birer birer öldürülmektedir. Ali Bahadır ve Rıza (Ceyhun Ergin) bu boşluktan yararlanıp İstanbul'un arka sokaklarını ele geçirmek üzeredir. Öte yandan Kadı Efendi'nin de burnuna kötü kokular gelmeye başlamıştır. Gıyaseddin, Padişahın yanında gördüğü Boris’ten iyice işkillenmeye başlar. Bu arada zehrin etki etmemesi üzerine Azize’yi görevlendiren Boris, onu Mustafa’nın peşine takarken, genç ve yakışıklı zabitimiz Lara’ya aşkından ve ona suçsuzluğunu ispat etmek uğruna yeni adımlar atacaktır. Ve Mustafa Lara’ya aşk’ının yanı sıra Azize ve ona aşık olan Kadı Gıyaseddin’in kardeşi Hatice’nin de hedefinde yer alacaktır.

 

Grogori haritanın yerini ve gizli şifreyi deşifre edecek mi? Şifrenin ve Da Vinci köprüsünün peşinde olan grup elde ettikleri önemli bilgiyi nasıl değerlendirecek? Bu grubun elinden kurtulamayan Abdullah'a neler yapacaklar? Filinta Mustafa'nın çabaları işe yarayacak mı? Kudüs için Haçlı Seferine engel olunabilecek mi? Vatikan’a Papa olma umuduyla Padişahtan referans mektubu isteyen Fernando’nun bu dileği gerçekleşecek mi? Tüm bu sorularn cevabı 24 Şubat Salı akşamı Filinta’da!

 

 

10. Bölüm konuk oyuncu: Erdal Küçükkömürcü

Filinta dizisinin her hafta bir konuk oyuncu geleneğinde yer alan isim bu hafta, usta oyuncu Erdal Küçükkömürcü olacak. Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularından, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde oyunculuk dersleri veren, Kurtlar Vadisi Pusu ve Reaksiyon gibi dizilerde ve ‘Çıplak’, ‘Kara Para Kaç’, ‘Devrim Arabaları’, ‘Kurtuluş’, ‘Kaybedenler Kulubü’ gibi sinema filmlerinde rol almış olan Küçükkömürcü; Filinta’da izleyenlerin karşısına bağnaz Kardinal Fernando olarak çıkacak.

Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Damla Aslanalp, Naz Elmas, Kayra Şenocak, Yosi Mizrahi, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Kemal Topal, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Alican Bayhan, Emre Canpolat, Ceren Yılmaz, Feyza Işık, Umut Kırcalı, Ceyhun Ergin, Çağrı Erceber gibi tiyatro, sinema ve dizi dünyasının sağlam oyuncu kadrosunu bir araya toplayan ‘Filinta’ 24 Şubat Salı akşamı 20.00’de TRT1’de…

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları