Game Of Thrones oyuncusu UNDP İyi Niyet Elçisi oldu

Yeni görevlendirilen UNDP İyi Niyet Elçisi Nikolaj Coster-Waldau BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Dış İlişkiler Direktörü Michael O’Neill ile.

resim yok
20 Eylül 2016 - 00:29
Magazin

Özellikle HBO'nun Game of Thrones (Taht Oyunları) adlı dizisindeki rolüyle tüm dünyada tanınan aktör Nikolaj Coster-Waldau Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından İyi Niyet Elçisi olarak atandı.

Danimarkalı aktör, İyi Niyet Elçisi olarak Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için destek ve farkındalık yaratma konularına odaklanacak. Küresel Hedefler olarak da bilinen bu hedefler, yoksulluğun ortadan kaldırılması, eşitsizlikle mücadele ve iklim değişikliğine son vermek yönünde evrensel bir çağrı niteliğinde.

UNDP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında "UNDP İyi Niyet Elçisi olarak görevim, kadınlar güçlendirilmedikçe ve üzerinde yaşadığımız gezegenimiz korunmadıkça asla elde edemeyeceğimiz daha iyi bir gelecek için farkındalık yaratmak ve Küresel Hedeflere destek vermek" şeklinde konuşan Coster-Waldau, iki kız babası olarak ayrımcılık ve kadın ve kızlara yönelik -dünyanın neresinde olursa olsun- şiddete son vermek konusunda ciddi bir yaklaşım sergiliyor. Nikolaj Coster-Waldau, aktör ve savunucu olarak sahip olduğu etki alanını karşı karşıya olduğumuz kritik sorunlar ve insanları değişim öncüleri olmak yönünde cesaretlendirmek için kullanacağının da altını çizdi.

"Nikolaj Coster-Waldau ile bir ekip olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" diyen BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Dış İlişkiler Direktörü Michael O’Neill, sözlerine, "Onun yanımızda olma taahhüdü ve enerjisi, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile verilmek istenen evrensel ve acil mesajın gücüne güç, sesine ses katacak, Nicolaj'ın Hedeflerin mesajını dünyanın dört bir yanında, mümkün olduğunca tüm insanlığa yaymak için sunduğu bu destek bizim için çok önemli. Dünyamızı herkes için daha iyi bir yer kılmak üzere beraber çalışacağız" diyerek sürdürdü.

Ödüllü bir oyuncu olan Coster-Waldau, aynı zamanda bir prodüktör ve senaryo yazarı.Kopenhag'daki Danimarka Tiyatro Okulu'ndan mezun olduktan sonra 1994 senesinde Danimarka'da azımsanmayacak bir ticari başarı elde eden Nightwatch (Gece Bekçisi) adlı filmde ilk önemli rolünü canlandıran aktör o dönemden bu yana Avrupa ve Kuzey Amerika'da aralarında Gods of Egypt (Mısır'ın Tanrıları), The Other Woman (Diğer Kadın) ve 1000 Times Good Night'ın da (Binlerce Kez İyi Geceler) yer aldığı çeşitli yapımlarda yer aldı. Coster-Waldau 2017 senesinde de Small Crimes (Küçük Suçlar) ve Spinning Man adlı filmlerle izleyici karşısına geçecek.

UNDP İyi Niyet Elçisi olarak göreve başlayan Coster-Waldau,Küresel Hedefler Dünya Kupası kapsamında tüm dünyadan kadınları daha güzel bir dünya yaratmak için spor etrafında bir araya getirmeyi hedefleyen ilk kadınlar amatör futbol turnuvasının da ilk yarısında hakemlik yaptı."Küresel Hedefleri destekleyen bu harika turnuvada hakemlik yapmak hem yeni görevime alışmak hem de Küresel Hedefleri tanıtmak ve yaygınlaştırmak için müthiş bir fırsat" diyen Coster-Waldau"tüm dünyada, herkesi yoksulluk ve eşitsizliği ortadan kaldırmak, dünyamızı korumak ve hepimizin, tüm insanların hayatlarını dönüştürmek yönündeki çabalarından UNDP'na destek vermeye çağırıyorum" dedi.

Coster-Waldeau da böylelikle aralarında pek çok tanınmış oyuncu, sporcu ve hatta ünlü aşçıların da bulunduğu UNDP İyi Niyet Elçilerinin arasına katılmış oldu.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat