Merve Mutlu
14 Kasım 2019 - 15:45
Yeni Bölüm

Star TV ekranlarında başlayacak olan ve hazırlıkları tamamlanarak izleyici ile buluşmak üzere gün sayan Güvercin dizisi oldukça merak ediliyor. Dizinin oyuncuları, konusu, ne zaman başlayacağı ve nerede çekildiğini sizler için derledik. İşte tüm merak edilenler...

Güvercin dizisinin oyuncu kadrosu

19-11/14/guve3rcin-oyunculari.png

Mehmet Ali Nuroğlu, Almila Ada, Nursel Köse, Menderes Samancılar, Eslem Akar, Devrim Saltoğlu, Toprak Sağlam, Genco Özak, Bülent Bilgiç, Tolga Pancaroğlu gibi başarılı isimler, ilgi çeken dizinin kadrosunda bir araya geldi.

Güvercin dizisi ne zaman başlayacak?

19-11/14/guvercin-dizisi.jpg

Yapımcılığını Pastel filmin üstlendiği, Altan Dönmez'in yönetmen olduğu dizinin yayın günü Pazar akşamları olarak belirlendi. Dikkat çeken dizi 24 Kasım akşamı ilk bölümü ile izleyici karşısında olacak. 

Güvercin dizisi nerede çekiliyor?

19-11/14/nerede.png

Zeugma'nın Çingene Kızı hikayesinden ilham alınarak hazırlanan dizinin ilk çekim adresi Gaziantep oldu. Çekimlerin İstanbul'a alınıp alınmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Güvercin dizisinin konusu nedir?

Zülüf ile Kenan'ın umutsuz aşkını konu edecek olan dizi, birbirinden farklı da olsalar tüm zorluklara rağmen mücadele edilen ve kavuşmayla sonuçlanan bir aşkı izleyicilere sunacak. 

Güvercin dizisinin ilham alındığı yer 

19-11/14/zeugma.png

Çingene kızı, Zeugma Antik Kenti'nde bulunan bir villanın yemek odasının taban mozaiğidir. Dizinin tanıtım videosunda da bol miktarda yer almıştır. mozaikte kadın figürü sağına bakarken, kabarık saçları ortadan ikiye ayılmış ve ensesinden bir eşarpla toplanmış durumdadır. Kulaklarında iç içe geçmiş iri halka küpe bulunmaktadır. Bu nedenle ilk bulunduğunda “Çingene Kızı” olarak adlandırılmıştır.

Bir inanış; bu fiziksel özellikleri nedeniyle Büyük İskender olarak nitelendirirken diğer bir inanış da Toprak Ana Gaia olduğu yönündedir. başının yanındaki asma filizlerinden dolayı Dianysos şenliklerinde yer alan Mainad olduğunu düşünenler de vardır.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat