Kıvanç Tatlıtuğ kendisi hakkında şok iddialarda bulunan takipçisiyle twitter üzerinden tartıştı!

Şu sıralar Çarpışma adlı dizide Kadir Adalı karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ, twitter üzerinden kendisine suçlamalarda bulunan takipçisiyle tartıştı. İşte detaylar!

Merve Mutlu
19 Aralık 2018 - 10:40
Magazin

Şu sıralar Çarpışma dizisinde canlandırdığı Kadir Adalı karakteriyle dikkat çeken oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ , twitter üzerinden kendisine suçlamalarda bulunan bir takipçisiyle uzun bir tartışmaya girdi. Kıvanç Tatlıtuğ'un eşi Başak Dizer'in de dahil olduğu tartışma sosyal medyada olay oldu.

İşte tartışma böyle başladı!

18-12/19/emre-ercis.png

Twitter kullanıcısı,

"Dün gece yaşanan Murat Özdemir vakası bir kez daha gösterdi ki; “Hayvan sevgisi” bile ikircikli ve sınıfsal! İşin daha da sinir bozucu olan yanı, “Ünlülerden tepki yağdı” başlıklı haberlerin servis edilmesi ve Murat Özdemir vakasına duyar kasan iki yüzlülerin olması."

sözleriyle bir flood başlattı. 

18-12/19/ercis-2.png

18-12/19/ercis-3-4.png

"Kıvanç Tatlıtuğ’un “Mars” isimli “Amerikan Terrier” cinsi köpeği. Bakmayın “Amerikan Terrier” olduğuna çoğu ülke ve federasyon “Amerikan Terrier” ile “Pitbull”u aynı tür kabul eder. Türkiye’de “Pitbull” yasak olduğu için şark kurnazları karneye “Amerikan Terrier” yazdırır! Kıvanç Tatlıtuğ’un “Mars” isimli köpeği şuan 3 yaşında. Objektiflere ilk kez “Bakıcı Babası ve Annesi” ile İstanbul Bebek sahilinde yakalanmıştı. “Mars” o günlerde 3 aylık mini minnacık bir yavruydu ve KULAKLARI DOĞAL OLAN HALİNDEYDİ!"

18-12/19/ercis-5.png

"Aradan yıllar geçti ve akranları gibi “Mars”ta büyüdü, yetişkin oldu. “Hayvan Sever bakıcı babası” Kıvanç Tatlıtuğ, “Mars”ı o kadar çok seviyordu ki; daha yakışıklı olsun diye KULAKLARINI KESTİRDİ. Üstelik bunu yaparken 5199 Sayılı “Hayvanları Koruma Kanunu”nu çiğneyerek yaptı!”

18-12/19/ercis-6-7.png

"Tıpkı Kadir Doğulu, Neslihan Atagül, Ekin Mert Daymaz, Berk Okay gibi "Doberman, Pitbull-Amerikan Terrier, Rottweiler" cinsi köpek besleyen ve o köpeklerin kulak veya kuyruklarını daha "Güzel" görünmeleri için 5199 Sayılı kanunun 8.maddesine rağmen kesen diğer "Ünlüler" gibi!"

"Mahalle aynı mahalle olunca nedense bu kanun dışı fiiller ve hayvanlara uygulanan şiddeti gören olmuyor. Hoş, "Peluş Ayı" misali hayvan severliği, hayvanları 2 oda 1 salon evlere kapatmak zannettiğimiz için sevgimiz de tepkimiz de duruma ve kişilere göre değişiyor."

18-12/19/ercis-8-9.png

"Uyuşturucu kullanmak, mala zarar vermek, aile içi şiddet" gibi 5-6 suçtan adli kaydı olan birisini sırf reyting uğruna meze yapar, sosyal medyada fenomen haline getirir ve işini gördükten sonra da "Hadi güle güle" dersen, papağana da işkence yapar gelir senin de kapına dayanır."

"Ama maalesef sırf daha "Yakışıklı" olsun diye köpeklerin kulak ve kuyruklarını kesen/kesilmesine ses çıkarmayan "Ünlüler", ticari ilişkileri için rehabilite olması gereken bir adamın televizyonlarda reyting için meze yapılmasına da ses çıkarmaz/çıkaramaz."

Twitter kullanıcısı Emre Erciş'in bu ithamları üzerine ilk olarak Kıvanç Tatlıtuğ'un eşi olan Başak Dizer Tatlıtuğ, kendisine bir açıklama yaptı. 

18-12/19/basak-dizer.png

Emre bey, merhaba. Bahsettiğiniz köpekler farklı köpeklerimiz.Kulağı kesik olan ‘amstaff’ kulaği kesik halde, yavru iken hediye edildi bize. Biz de çok üzülmüştük.3 köpek ve 3 kedimiz var gerekmedikçe tasma bile takmıyoruz hiçbirine. Bilginize. Pars köpek çiftliğinin köpeğiydi hala orda. Bizim değil. O fotoğraf da köpek çiftliğinde çekildi. Çiftlikten alıp geçici baktı ama sonra geri verdi.Onlar da Mars’ı hediye ettiler. Bolluca ormanından kurtardığımız 2 sokak köpeğimiz var. İnstagramda paylaşıyorum Yaman ve Badem

Başak Dizer ve Emre Erciş'in polemiğe devam etmesi üzerine, ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ devreye girdi ve takipçisininin iddialarına tek tek cevap verdi.

18-12/19/k-t-1.png

Sevgili Hocam! Hayvanlara şiddet ve beni aynı cümle içinde kullanıyor olmanızı okur yazar ve çizer kimliğinize yakıştıramadım. Kimseye, hiçbir mevzu ile ilgili buradan cevap vermem lakin konu hayvanlar olunca şunu bilmenizde ve hatanızı düzeltmenizde fayda vardır.

 18-12/19/kv-1.png

18-12/19/kv-2.png

18-12/19/kv-3.png

18-12/19/kv-4.png

18-12/19/kv-5.png

18-12/19/kv-6.png

18-12/19/kv-7.png

18-12/19/kv-8.png

1- 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Çerçevesinde, American Staffordshire Terrier cinsi köpeklerin beslenip bakılması yasak değildir. Kanunda yazılı yasaklı ırkları iyi incelemenizi tavsiye ederim.

2- Kucağımdaki 3 aylık yavru köpeğin Mars olduğunu iddia ettiğiniz fotoğraftaki köpek, yüzündeki belirgin beyaz çizgisinden görüleceği üzere, kendi köpeğim Mars ile hiçbir benzerliği yoktur. Mars’ın yüzünde beyaz çizgisi yoktur. Daha dikkatli bakın tekrar!

3- Doberman cinsi Pars’ı bir süre sahiplendiğim doğrudur, sonra aldığım çiftliğe çeşitli sebeplerden ötürü geri verdim. Hem Pars’ın hem de Mars’ın hikayesini, okur yazar çizer kimliğinizle, sevgili Can Paksoy’a telefon açıp sorsaydınız, aydınlatılırdınız.

4- Mars ve Pars’ı aldığımız zaman kulakları kesik alınmıştır, biz merdiven altı işler yapmayız. Hele ki toplumun önünde olan bireyler olarak. Kulaklarını benim kestiğimi iddia eden ve bunu belgesiyle kanıtlayacak birisi çıksın, açıklasın. Bu sefer iyi araştırın.

5- Eğer kanıtlarsanız, ben hemen yaptığım oyunculuk mesleğini bırakıp, başka işlerle uğraşacağımın sözü bendedir. Ha yok ispat edemediniz, hadi siz mesleği bırakmayın da benden bir özür dileyin benim için tamamdır.

Hocam, dilediğin zaman dilediğin yerde köpekler ve ırklar konusunda edebiyata, kanuna ve madelere göre tartışırız. O konuda bir sıkıntı yok. Yazdığınız, hayvanlara şiddet yazısında beni, hayvanlara şiddet uygulayan bir insan olarak gösterdiğiniz için özür dilemenizdir. Bunlar çok yakışıksız laflardır. Çevirmeyin mevzuyu, köpeklerin kulaklarını benim kestirdiğimi yazmışsınız, şunu bir okur yazar çizer olarak ispat edemezseniz, mesleği bırakır mısınız?

Mesela ben bırakırım. Böyle net konuşalım. Ben ikidir; benim kulaklarini kestirdiğimi ispatlayın, mesleği bırakıcam diyorum. İspat edemezseniz size bıraktırmayalım hadi mesleği ama özür dileyin diyorum. Israrla buna cevap yok!

O zaman tartışma bitmiştir. Sevgiyle ve doğru bilgiyle kalın. Dilediğiniz kadar süre verdim. Ama belgeli detaylı ve kanıtlı bilgiler olsun. Ondan sonra da özürünüzü alıp helalleşelim. Köpeklerimi getiren kişi, birçok insanın yakından tanıdığı sevgili Can Paksoy’dur. Bu köpekler biz almadan kulakları çok önce kesilmiştir. Türkiye’nin en kıymetli köpek eğitmenlerinden birisi olan sevgili Ali Yeşilırmak ise bu iki köpeğimi eğitmiş ve bu köpekler bana geldiği ilk günden itibaren bütün bu süreci takip etmişlerdir. Amaç, insanlara farkındalık yaratmaksa, bunu kimseyi suclamadan, yanlış bilgiyle kamu önünde hedef göstermeden yapsaydınız, daha kıymetli olurdu. Saygı duyardık. Vakit ayırıp Can Paksoy ile konuşsaydınız, böyle ayıp etmemiş olurdunuz.

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat