Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni dizisinde Öykü Karayel de var mı?

Senarist Ece Yörenç, Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni dizisi ile ilgili iddialara cevap verdi.

resim yok
19 Temmuz 2013 - 17:09
Magazin

Senarist Ece Yörenç, Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni dizisi ile ilgili iddialara cevap verdi!

Kıvanç Tatlıtuğ'un yeni dizisinde Öykü Karayel'de mi rol alacak?

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ Ocak 2014'de Nermiz Bezmen'in ‘Kurt Seyt & Shura’ kitabından uyarlanan Çarlık Rusyası’nın görkemli yaşantısından Bolşevik İhtilali’yle İstanbul’a gelen bir ailenin hikayesinin anlatılacağı dizide Farah Zeynep Abdullah ile rol alacak.

Ay Yapım'ın hazırladığı bu dizide, Tatlıtuğ'un Kuzey Güney'den rol arkadaşı Öykü Karayel'in de oynayacağı konuşuluyordu.

 

Yörenç açıkladı


Ay Yapım'ın senaristlerinden Ece Yörenç, twitterda bir takipçisinin sorduğu "Kıvanç'ın yeni dizisinde Öykü Karayal'de oynayacak mı" sorusuna "hayır" cevabını verdi.

 

Çağatay'ın dizisi...

Yörenç, bir başka takipçisinin sorusu üzerine de Amerikan O.C dizisinden uyarlanan ve Serenay Sarıkaya ile Çağatay Ulusoy'un rol alacağı dizinin adını ay sonunda açıklayacaklarını söyledi.

 

Yalanladı


Ece Yörenç dizide Kuzey Güney oyuncularından Serhat Teoman, Hale Soygazi, Ali Yörenç'in de rol alacağı söylentilerini de yalanladı.

‘Kurt Seyt & Shura’ romanında Çarlık Rusyası’nın görkemli yaşantısından Bolşevik İhtilali’yle İstanbul’a sürüklenen hayatlar anlatılıyor.

Kitabın tanıtım yazısı

Nermin Bezmen, bu kez Çarlık Rusyasının debdebeli yaşantısından Bolşevik ihtilali ile İstanbul'a sürüklenen hayatları anlatıyor. 1892'nin Yalta'sından St. Petersburg'un saltanat günlerine, Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul'a, 1920'lerin Pera'sına, macera dolu bir yolculuk yapacaksınız. Onlarla beraber polkaların, troykaların sihirli alemini, ihtilalin acımasızlığını, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğunun son günlerini yaşayacaksınız.
[reklam]
Kurt Seyt: Mirza Eminof'un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola'nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu Bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal'in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu. Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı.

Shura: Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit'in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı. Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıtılar.

Büyük bir aşkın, harbin, ihtilalin, hasret ve hüzünlerin hikayesi ile okuyucuyu baştan sona kendine has bir tat, merak ve heyecanla sürükleyen, uzun süren araştırmaların gerçeklikle aktarıldığı bir roman, "Kurt Seyt ve Shura."

 

 

KIVANÇ TATLITUĞ, ARADIĞI AŞKI BAKIN KİMDE BULDU?

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin