Kurtlar Vadisi'nden telekulak mesajı

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde telekulak skandalı anlatıldı. Dizide cemaate Tevbe suresi ile mesaj gönderildi.

resim yok
21 Mart 2014 - 00:04
Yeni Bölüm

Kurtlar Vadisi Pusu bugün yayınlanan programda yasadışı dinlemeleri beyaz perdeye aktardı.

 

Dizide telekulak skandalına ilişkin çarpıcı bilgiler verildi. Kimler neden dinliyor? Kayıtların kaydedildiği bilgisayarlar nerede. Türkiye'yi dinleyenler bunu nasıl analiz ediyor?

 

İşte tüm bu soruların cevabı bölümde verilmeye çalışıldı.

 

DİNLEME KAYITLARI İLK ÖNCE YURTDIŞINA GİDİYOR

Kayıtlarının ilk önce yurtdışına gittiği daha sonra Türkiye'de gönderildiği dizide anlatıldı. Milyonlarca kişiyi bulan kayıtlarının nasıl oluyor da aynı zamanda dinlenebilip analiz edildiği sorusu yine senaryoda açıklandı.

 

YURTDIŞINDA BULUNAN SÜPER BİLGİSARAYLAR

Dinleme yapanların elinde 'Süper Bilgisayarlar' bulunuyor. Normal bilgisayarın 100 yılda yapacağını yapabilen bilgisayara sahip dinlemeleri yapanlar bunları rahatlıkla kaydedip analiz edebiliyorlar.

 

SADECE DİNLEMEMİŞLER DİNLETMİŞLER

Dizide yeralan senaryoda bu süper bilgisayarların bulunduğu ülkenin yabancı bir ülke olduğu ifade ediliyor. Yurtdışına giden dinlemeler sadece dinleme yapılamakla kalmdığı aynı zamanda yabancı istihbarat servislerine de dinletildiği bilgisi filmde verildi.

 

ÖRGÜTE TEVBE SURESİ İLE MESAJ

Dizide cemaate mesajlar verilmesi de unutulmadı. Tevbe Suresi ile örgüte mesaj yollandı. Dizide Surenin Türkçe meali okundu. Mealde "Bir de zararlı faaliyetlerde bulunmak, küfre yardım etmek, Mü'minler arasına ayrılık sokmak için ve öteden beri Allah ve Resûlüne karşı savaşanlara üs olsun diye bir mescit yapanlar vardır.  Bunlar, "Bizim iyilikten başka hiçbir kasdımız yok" diye de mutlaka yemin ederler.  Ama Allah şâhitlik eder ki bunlar mutlaka yalancıdırlar" suresinde yeralan ayetler aktarıldı.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat