Kuzgun nerede çekiliyor? Saç Müzesi hikayesi...

Star Tv ekranlarının yeni dizisi Kuzgun nerede çekiliyor? İşte detaylar...

Nurşah
13 Şubat 2019 - 17:25
Yeni Bölüm

Barış Arduç, Burcu Biricik, Hatice Aslan ve Levent Ülgen gibi sevilen oyuncuları kadrosunda bir araya getiren Ay Yapım imzalı Kuzgun dizisi nerede çekiliyor?

19-02/13/kuzgun-nerede-cekiliyor.jpg

Kuzgun nerede çekiliyor?

İntikam temalı konusu ve başarılı oyunculardan oluşan kadrosu ile uzun bir süredir merakla beklenen dizi en sonunda izleyicilerine kavuşuyor. Geçtiğimiz aylarda çekimlerine başlanan dizi için ilk olarak Nevşehir Ürgüp tercih edilmiş. Buralar ülkemizin önemli turistik mekanları arasında yer alıyor...

Etkileyici manzarası ile izleyenleri büyüleyecek Kapadokya sahneleri içeren dizinin ilerleyen bölümleri de hız kesmeden İstanbul'da çekilmeye devam ediyor... Kuzgun'un dış mekan çekimleri için İstanbul İstiklal Caddesi, Kapalıçarşı ve Beşiktaş'ın sokaklarının kullanıldığı söyleniyor. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz..

 19-02/14/sac-muzesi-kuzgun.jpg

Saç Müzesi nerede?

Dizide Dila ile Kuzgun'un gittiği Saç Müzesi Avanos'ta bulunmaktadır. Dünyada bir ilk olan bu müze, en ilginç 15 müze arasında yer almaktadır. 1976 yılında Galip Körükçü tarafından açılmıştır. Dünyanın her tarafından gelen misafirler saçlarını bu müzeye, isimleri, numaraları ve hatta fotoğrafları ile anı olarak bırakmaktadır ve 16 binden fazla kadının saçı olduğu söylenmektedir. 

Zamanında Fransız bir kadına aşık olan Galip Körükçü'nün ülkesine dönecek olan bu kadndan hatıra olarak saçını alması ile kurulduğu rivayet edilen bu müze, gelen misafirlerin saçlarını bırakmaları ile bugünkü haline gelmiş...

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat