resim yok
12 Ocak 2011 - 00:00

RTÜK tartışma yaratan Muhteşem Yüzyıl için uyarı cezası verdi...

Radyo Televizyon Üst Kurulu uzmanları, dizinin, RTÜK Yasası’nın dördüncü maddesinin e fıkrasında düzenlenen, “Yayınların toplumun milli, manevi değerlerine ve Türk aile yapısına aykırı olmaması” ilkesine ters düştüğünü belirttiler.

RTÜK, uzmanların hazırladığı rapor doğrultusunda diziye uyarı cezası verdi. Radyo Televizyon Üst Kurulu'na 2010'un dokuz aylık döneminde 64,664 vatandaş bildirimi yapılırken yalnızca Muhteşem Yüzyıl ile ilgili 11 Aralık - 6 Ocak arasında 74,911 şikayet gelmişti.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

( 2 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
pahva
Tarıfımızı yansıtmaları çok güzel tabi fakat,çekılen görüntüler çik degıl ve osmanlı kulturu ile bagdaşmış olsa bıle günümüzün şartlarında demekkı oyleydılerkı osmalı yıkılmış ımajınıda beraberınde getırır butür davranışlarda sakınmak akdemisyenlerimiz daha titiz ve daha kararlı dürüş sergılemelerı beklenmektedır.benim fıkrım güzel bir dizi ama eksikleri var saygılarımla
remi
Ne zaman bu ulkede sanata, sanatciya saygi gostermeyi, toleransli olabilmeyi, cagin gerisinde kalmis milliyetci soylemlerden uzaklasip, tarihimizi ezber kalip ders kitaplarindan ogrenmek yerine tarih arsivlerini inceleyerek gerceklerin pesinden gitmeyi ogrenebilecegiz? Muhtesem Yuzyil dizisi hazirlanirken sayisiz tarihciyle calisilmis. Ulkede butun dizi izleyicileri Osmanli tarihini hayatini bu ise adamis akademisyenlerden daha iyi biliyor demek ki...