Nurgül Yeşilçay'ı yere göğe sığdıramayan ünlü oyuncu kim?

Usta oyuncu Nevra Serezli rol arkadaşı Nurgül Yeşilçay'a övgüler yağdırdı.

resim yok
07 Ağustos 2013 - 10:10
Magazin

Usta oyuncu Nevra Serezli rol arkadaşı Nurgül Yeşilçay'a övgüler yağdırdı!

 

''Bugüne kadar çalıştığım en...''


Yeşilçay'ın oldukça kaprisli olduğu şeklindeki iddiaları yalanlayan Serezli:

"Nurgül bugüne kadar çalıştığım en kaprissiz oyuncu" dedi

 

Acı günleri atlatmaya çalışıyor


45 yıllık hayat arkadaşı Metin Serezli'nin vefatından sonra yaşadığı acı günleri çalışarak atlatmaya çalışan Nevra Serezli, bir setten diğerine koşturuyor.

Nurgül Yeşilçay ve Timur Acar'ın başrolünü paylaştığı 'Bebek İşi' adlı dizide kaynana karakterini canlandıran Serezli, şu aralar yeni bir sinema filminde de rol alıyor.

NURGÜL ÇOK KOMİK VE EĞLENCELİ

Nevra Serezli dizideki rol arkadaşı Nurgül Yeşilçay'dan çok memnun olduğunu söyledi.

Yeşilçay  hakkında çıkan 'çok kaprisli' iddialarını da yalanlayan Serezli:

"Nurgül'ün hiç kaprisi yok. Daha önce bu kadar candan, doğal ve kaprissiz bir kimseyle çalışmadım. Hakkını da sonuna kadar savunurum.

O kadar şeker ki anlatılır gibi değil. Çok komik ve eğlenceli. Ayrıca dans etmeyi ve müziği seviyor.

Bazıları gibi 40 saat makyajım şöyle olsun, kostümümü beğenmedim gibi en ufak bir kaprisi yok. Çok mantıklı bir kız. İleride onunla tiyatro yapmayı veya müzikalde oynamayı düşünebilirim" diye konuştu.

Yeşilçay'ın kariyeri

26 Mart 1976'da Afyon'da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 2001'de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında rol aldığı İkinci Bahar dizisindeki Gülsüm rolü ile tanındı. 2002 yılında Çağan Irmak'ın yönetmenliğini yaptığı Asmalı Konak adlı TV dizisinde Bahar Karadağ rolüyle ününü artırdı. Aynı yıl Teoman'la beraber Mumya Firarda filminde oynadı. 2003 yılında Abdullah Oğuz'un yönettiği Asmalı Konak dizisinin devam filmi olan Asmalı Konak-Hayat'ta Özcan Deniz'le başrolü paylaştı.
[reklam]
Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı Eğreti Gelin filmindeki Kostak Emine rolü ile 2005 12. Adana Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı. Aynı yıl Hande Ataizi ile Melekler Adası dizisinde rol aldı. Aynı dizide rol alan Cem Özer ile 26 Ekim 2004'te evlendi. Hamileliğinin son ayında Melekler Adası dizisinden ayrıldı. 22 Mayıs 2005'te oğlu Osman Nejat'ı dünyaya getirdi. Yine 2004'te beş yönetmenin yönettiği Anlat İstanbul filminde Saliha karakterini canlandırdı. 2005-2006 sezonunda atv'de yayımlanan Belalı Baldız dizisinde Berna Laçin ve Kenan Işık'la başrolü paylaştı. 2006'da Cem Özer'le Sen Olmasaydın adlı tiyatro oyununda rol aldı.

2006 yılının Eylül ayında Fatih Akın'ın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği Yaşamın Kıyısında isimli filmin çekimlerine başladı. Ayten Öztürk adlı Türk kızını canlandırdığı film 2007'de 60. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışmaya hak kazandığı ardından "En iyi Senaryo" ödülünü kazandığı açıklandı. 2007'de Ezo Gelin adlı tv dizisinde Ezo Gelin'i canlandırdı. Ortadoğu'nun en önemli film festivallerinden biri olarak kabul edilen 31. Uluslararası Kahire Film Festivali'nde başkanlığını ünlü İngiliz yönetmen Nicolas Roeg'in yaptığı ana jüride yer aldı.

2007'de Barış Pirhasan'ın yönetmenliğini yaptığı Adem'in Trenleri filminde Hacer rolnde kusursuz bir performans sergiledi. Bu filmdeki oyunuyla 13.Sadri Alışık Oyuncu ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı. Ayrıca Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) Geleneksel 15. Oyuncu Ödülleri "En İyi Kadın Oyuncu" Ödülü’nü iki ayrı filmde, birbirinden çok farklı iki rolde birden etkili olmayı ve doğal kalmayı başarması nedeniyle Yaşamın Kıyısında ve Adem’in Trenleri'nin oyuncusu Nurgül Yeşilçay kazandı.

05-20 Nisan 2008 de 27.si düzenlenen Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde Semin Kaplanoğlu'nun juri başkanlığını yaptığı ulusal yarışma jurisinde yer aldı. 26 Mayıs 2008'de çekimlerine başlanan Altın Ayı'lı yönetmenim Erden Kıral'ın Vicdan adlı filminde Aydanur isimli fabrika işçisi, pavyonda çalışan kadın ve türban takan kadın gibi farklı bir rolde oynadı. buradaki rolü ile 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" Ödülüne layık görüldü. 2011'in Şubat ayında Cem Özer'den boşandı. Ocak 2010'da yayına başlayan Aşk ve Ceza isimli dizide Murat Yıldırım ile başrolü paylaştı. 2011'de dizi sona erdi. Aynı yıl içerisinde Show TV'de yayınlanmaya başlayan Sensiz Olmaz adlı dizinin başrolünde yer aldı. Sultan (2012) ve Aşk Kırmızı (2013) son projeleri arasında yer alıyor.
 

 

YEŞİLÇAY'DAN ŞAŞIRTICI AÇIKLAMALAR! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat