resim yok
09 Eylül 2011 - 00:00

 

Nurgül Yeşilçay, UNICEF yararına düzenlenen İstanbul’un Yıldızları projesi kapsamında tasarladığı yıldızla eşcinsellerin haklarına vurgu yaptı.
 
The Sofa Hotel sponsorluğunda düzenlenen projeye ünli oyuncu Nurgül Yeşilçay da destek verdi. Yeşilçay, birbirine sarılan iki erkeği resmederek tasarladığı yıldızı Türkiye’de özgür yaşam hakkını tam olarak elde edememiş, toplumsal baskı altında tutulan, cinsel farklılıkları yüzünden dışlanan insanlara ithaf etti. Yeşilçay’ın, Avusturyalı ressam Gustav Klimt’in ‘Öpücük’ eserine bir gönderme olarak hazırladığı ‘Renkler’ adlı resim ve rölyef çalışması 9 Eylül - 30 Kasım arasında Kanyon Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek. İstanbul’un en geniş kentsel sanat ve sosyal sorumluluk projesi “Stars of Istanbul” (İstanbul’un Yıldızları), Türkiye’de okula dışı kalmış 90 bin çocuğun hızlandırılmış eğitim ile yaşıtlarının seviyesine getirilmesi için gerekli fonların yaratılmasını amaçlıyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat