Osmanlı Tokadı'ndan ayrılanlar ve zam alanlar!

TRT'nin komedi dizisi 'Osmanlı Tokadı', yeni sezona değişikliklerle giriyor.

resim yok
12 Eylül 2013 - 10:40
Magazin

TRT'nin komedi dizisi 'Osmanlı Tokadı', yeni sezona değişikliklerle giriyor.

 

ÇEKİMLER BAŞLADI

Fatih Sultan Mehmed’in hocası Akşemseddin (Mazhar Alanson) iki yeniçeriyi cezalandırarak günümüze göndermesini konu alan Osmanlı Tokadı dizisinin çekimlerine başlandı.

 

AYRILIKLAR

Geçen sezon TRT 1'in en çok izlenen dizilerinden birisi olan Osmanlı Tokadı yeni sezonda oyuncu Cemal Hünal ve yönetmen Mustafa Şevki Doğan ekipten ayrıldı.

 

AYRILIK NEDENLERİ

Mustafa Şevki Doğan, başrolünü İlker Ayrık'ın oynadığı 'Kedi Özledi' filminin çekimlerini yaz ayında bitiremediği için diziden ayrılmak zorunda kaldı.

 

CEMAL HÜNAL DA AYRILDI

Doğan'dan boşalan yönetmen koltuğuna ise yapım şirketi Duka Film daha önce Yadigar, Parmaklıklar Ardında ve Kalbim Seni Seçti dizilerinin yönetmenliğini yapan Hakan Gürtop ile anlaştı.

Dizide Moğol karakterine hayat veren Cemal Hünal ise yapım şirketine rolünün çok az olduğunu söyleyerek gelecek sezonda kadroda yer almayacağını söyledi.

 

YENİ İSİM KİM OLACAK?

Duka Film, gelecek hafta Hünal’ın yerine gelecek ismi belirleyecek.

 

HAFTADA 30 BİN LİRA!

Üç yıldır evli olan dizinin başrol oyuncuları Vildan Atasever ve İsmail Hacıoğlu yeni sezona zam alarak başladı.

Fatih Sultan Mehmed’i canlandıran Hacıoğlu ile İstanbul karakterine hayat veren Atasever, bölüm başına 15 bin TL’ye kamera karşısına geçecek.

Böylece çiftin evlerine bu sezon haftada 30 bin TL ayda ise 120 bin TL girmiş olacak.

 

DİZİ HAKKINDA

“Tarih bugünü teftişe geliyor!” Her şey 28 Mayıs 1453 tarihinde, yani İstanbul’un fethinden bir gün önce başlar. Doğan Bey ve Şahin Bey, İstanbul surlarına dayanan Osmanlı ordusunun birbirine tamamen zıt karakterde iki yeniçerisidir. Tek ortak yönleri ise surlara sancağı diken nefer olmak istemeleridir. Fakat olaylar hiç de bekledikleri gibi gelişmez. Sürekli birbiriyle didişip duran Doğan ve Şahin görev yerlerini terk ederler.[reklam]

Bu hatalarının bedeli pahalıya patlayacaktır çünkü kötüler kötüsü Alexandros Bizansın karanlıklarından çıkıp gelmiştir ve ne pahasına olursa olsun Fatih Sultan Mehmet’i öldürmek istemektedir. Bu uğurda güzeller güzeli kızı Konstantina’yı dahi feda etmekten çekinmeyen Alexandros amacına ulaşamadan kaçar ama Doğan ve Şahin Akşemsettin Hazretleri’nin nazarından bir yere kaçamazlar.

 

Görev yerlerini terk ettikleri için af ve aman dileyen yeniçeriler her şeye rağmen son bir fırsat isterler. Akşemsettin Hazretleri “o halde beyaz tavşanı takip edin” diyerek onlara hayatlarının fırsatını verir... Ve onları fırsatlar yüzyılına, 21. Yüzyıla gönderir…

 

Akşemsettin Hazretleri tarafından asırlar sonrasının bugünkü İstanbul’una gönderilen yeniçeriler ne yapacaklarını bilmeden bir çıkış yolu ararken bugünde herkesin suret olarak 1453’tekilere benzediğini görürler. Burada da bir Akşemsettin vardır, bir Fatih, bir Konstantina, bir Alexandros… Fakat henüz hiç biri yeniçerilerin bildiklerini bilmemektedir. Yeniçerilerin tek bildikleri ise “ortalık fena karışacaktır!”

 

 

İSMAİL HACIOĞLU VE ZEYNEP ÇAMCI AYNI PROJEDE BULUŞTU! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin