Oyuncu Ahmet Kural'ın 5 yıla kadar hapsi istendi!

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun, kendisini darp ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu Ahmet Kural hakkında 5 yıla kadar hapis istemi olan iddianame hazırlandı. İşte detaylar..

Merve Mutlu
19 Aralık 2018 - 16:00
Magazin

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu, oyuncu Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulunarak hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttırmıştı. Ahmet Kural'ın 'yalnızca itiş kakış oldu' diyerek darp iddialarını reddettiği davada, yeni iddialar da ortaya atılırken, hazırlanan iddianameye göre Ahmet Kural'ın 5 yıla kadar hapsi istendi.

Sıla Gençoğlu'nun şikayetiyle başlayan süreçte, oyuncu Ahmet Kural hakkında "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

18-12/19/ahmet-kural-1545224692.png

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosunca Ahmet Kural hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, oyuncu Ahmet Kural "şüpheli", şarkıcı Sıla "müşteki" olarak yer aldı.

Ahmet Kural'ın sözleri başını yaktı!

Sıla Gençoğlu'nun darp ve tehdit edildiğini iddia ederek şikayetçi olduğu güne dair,  "Git buradan seni öldürürüm. Dışarı çıkmayacaksın. Sen dayak istiyorsun. Bak şimdi neler oluyor." sözleri sebebiyle, tehdit ve hakarette bulunduğu Sıla Gençoğlu'nun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanmasına neden olduğuna karar verildi. 

Bahsi geçen iddianamede tarafların uzlaşma bürosuna da gönderildikleri ancak uzlaşmayı kabul etmedikleri de not edildi. 

Sıla'nın darp edildiği olay gecesine ait video kaydının hikayesi

birgun.net'in haberine göre: Tanık Sıla'nın asistanı Hande Kızıl,olay günü Sıla ve Ahmet Kural'ın buluşacağını bildiğini, Sıla'yla beraber kıyafet seçtiklerini anlattı. Sonrasında kendi evinde kaldığını ifade eden Kızıl, olanları şöyle anlattı:

"Saat 05.00 civarında Sıla beni arayarak geleceğini söyledi. Bir süre sonra evime geldi. Beyaz gömleğinin düğmeleri kopuk, yakası yırtık, yüzünün sol tarafının şiş olduğunu gördüm. Gömleğinde kan izi vardı, deri pantolonunda ve trençkotunda yırtık vardı. Bana Ahmet Kural'ın kendisini darbettiğini, saçından tutup, başını duvara vurduğunu, kollarına omuzlarına vurduğunu, tekme attığını söyledi. Sıla'ya giyinmesi için tişört ve eşofman verdim. Bir süre sonra arkadaşlar geldi. Bir kısmı geçmiş olsun diyerek evden ayrıldı. Sıla, kendisini teselli etmek için bir ara şarkı söyledi fakat bu eğlence amaçlı değildi. Sıla'nın vücudundaki morlukları ve kızarıklıkları gösteren fotoğrafları ben çektim."

18-12/19/sila.png

Ahmet Kural hakkında 5 yıla kadar hapis istemi

İddianamede, şüpheli Kural'ın "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Başsavcılıkça onaylanan iddianame İstanbul asliye ceza mahkemesine gönderildi.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat