Oyuncu Tuvana Türkay Tuna Kiremitçi'nin teklifini kabul etti!

Güzel oyuncu Tuvana Türkay, Tuna Kiremitçi'den aldığı muhteşem teklifi kabul etti.

Merve Mutlu
16 Ocak 2019 - 10:44
Magazin

Cumhur Cemaat dizisiyle 2007 yılında televizyon dünyasına adım atan güzel oyuncu Tuvana Türkay, yazar Tuna Kiremitçi ile görüştü ve bir proje teklifi aldı. Bu teklife oldukça sevindiği öğrenilen Türkay, Kiremitçi'nin teklifini kabul etti. 

19-01/16/tunaav-a.jpg

Daha önce "Tuna Kiremitçi ve arkadaşları" adındaki albümüyle adından çok söz ettiren Tuna Kiremitçi, aynı projenin 3.sü için Tuvana Türkay ile görüştü ve teklifte bulundu. Kiremitçi ünlü dostlarıyla bir araya gelmiş ve harika parçaları arkadaşlarıyla seslendirerek 2 albüm çıkarmıştı. 

Tuvana Türkay'ın kabul ettiği bu projede birbirinden başarılı başka isimler de yer alacak. 

Tuvana Türkay kimdir?

19-01/16/tuvana-turjay.jpg

3 Ekim 1990 İstanbul Üsküdar doğumlu. Terazi burcu. Lise öğrenimini Güneş Koleji'nde tamamlayan Tuvana Türkay Beykent Üniversitesi Radyo TV Sinema öğrencisidir. Oyunculuk kariyerine 9 yaşında reklam filmlerinde başlayan Tuvana; Kent Şeker, Türk Telekom, Only Ped, Akbank, Ayyıldız GSM, Kek Reklamı, Coca Cola vb. pek çok reklam filmlerinde rol almıştır ve birçok reklam firmasının küçük yaşta yüzü olmuştur. Özel bir akademi okulundan oyunculuk eğitimi almıştır. 1 sene şan ve diksiyon dersleri almıştır. İlk uzun soluklu oyunculuk deneyimi ve ilk başrolü Trt 1'de yayımlanan "Ayrılık Aşkta ve Savaşta Filistin" dizisi olmuştur. Ayrılık dizisi daha sonra Suudi Arabistan’da yayımlanmıştır ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Tuvana Türkay'ın ikinci başrolü olan ve Abdulhamit döneminde yaşanan sultanların aşkını anlatan "Nakş-i Dil Sultan" ise tv dizisi olarak başlayıp belgesel haline getirilmiştir. Tuvana Türkay Fox TV'de ekrana gelen "Yer Gök Aşk" dizisinin başrollerinden "Bade Palalı (Hancıoğlu)" karakterini 3 sezon boyunca başarıyla canlandırmıştır. 2013 yılında kendisinin ilk sinema filmi, Türkiye’de çekilen ilk türk gerilim filmi olma özelliğine sahip "Eksik Sayfalar" sinema filminde oyunculuğuyla büyük beğeni toplamıştır. Yer Gök Aşk’ın bitmesinin ardından ATV’de ekrana gelen Kara Para Aşk dizisinde Bahar Çınar karakterini başarıyla canlandırmış ve dizinin 2. sezonunda hikayesinin bitmesiyle diziden ayrılmıştır. Bu sırada TAFF Pictures imzalı bir aile komedisi olan "Güvercin Uçuverdi" filminde "Sema Taşkın" karakterini canlandırmıştır. Birçok duayen oyuncu ile ilk kez bir komedi projesinin içinde bulunan Türkay sinema yorumcularından çok güzel tepkiler almıştır. Hemen akabinde "En Güzeli" adlı komedi filminde "Gizem" karakterini canlandırmıştır. 1 sene dizi setlerine ara veren Türkay bu fırsatı sinema filmlerine yoğunlaşarak değerlendirmiştir. Somuncu Baba Aşkın Sırrı Tasavvuf filminde Somuncu Babanın dünyevi aşkı bulduğu "Necmiye Hatun" ile kariyerine değişik bir karakter daha katmıştır. (Henüz Vizyona Girmemiştir) Tuvana Türkay 14 Ocak 2016’da vizyona giren Gani Müjde’nin yazıp yönettiği Avşar ve Tükenmezkalem film ortaklı Geym Of Bizans (Bizans Oyunları) filminde Maya prensesi "Ayçörek Hatunu" canlandırmıştır. Son olarak Enbe orkestrasında sözü müziği kendisine ait olan "Ara Ne Olursun" adlı şarkıyı 2015 yılı içinde albüme seslendirmiş ve müzik alanında büyük beğeni almıstır. Akabinde Mustafa Ceceli aranjörlüğünde Levent Yüksel’in "Tuana" şarkısını coverlamıştır. Müzik çalışmalarına DMC müzik ile devam etmektedir.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat