Oyuncular, değişim için kuralsız olmalı

‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ’un kardeşini canlandıran Barış Alpaykut, yeni sezonda seyircinin karşısına ‘Medcezir’ dizisiyle çıkıyor. Yapımda Uzay karakterine hayat veren genç yetenekle oyunculuk serüveni ve hayalleri üzerine samimi bir sohbet gerçekleştirdik.

resim yok
02 Mart 2015 - 12:33
Röportaj

Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz ?

Küçük yaştan bu yana ilgi alanlarım ve uğraşlarım doğrultusunda kendimi en iyi ifade edebileceğim alanın oyunculuk olduğuna karar verdim. Açıkçası çevremin de bu kararda olumlu etkisi oldu.

 


Oyunculuğunuzu geliştirmek için eğitim alıyor musunuz? 

Şu an oyunculuk eğitimi almıyorum; fakat sektöre ilk girdiğim dönemlerde Ayla Algan, Çetin Sarıkartal, Ezel Akay gibi isimlerden eğitimler almıştım. Pek çok oyuncu koçunun workshop’larına katıldım. Setlerde çalıştığım oyuncuların da bu anlamda bana büyük katkısı olduğunu düşünüyorum.

 


Bu sektörde olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?

Akademisyen olurdum. 

 


Sette belirli bir kurallarınız var mı?  

Oyunculuk sürekli olarak bir değişim içinde olmaktır. Dolayısıyla oyuncu bu değişime ayak uydurabilmek için kuralsız olmalı, karakteri benimsemek içinse belli kurallar dahilinde kendini disipline etmelidir.

 


Reyting rekorları kıran ‘Medcezir’ dizisinde oynuyorsunuz. Rolünüzden biraz bahseder misiniz?

 Uzay, belli bir dönem Avusturalya’da yaşamış, daha sonra amcasının verdiği Altınköy’deki eve taşınmış; hırslı, eğlenceli, yetenekli bir genç. Üniversitede resim bölümünde okuyor, çizgi roman okumayı ve çizim yapmayı çok seviyor.

 

UZAY DİNAMİK EĞLENCELİ BİR KARAKTER

 

Uzay karakterinde sizi çeken ne oldu?

 Daha önce bu kadar dinamik ve eğlenceli bir karakteri canlandırmamıştım. Onun için Uzay beni heyecanlandırdı. Bu karakteri canlandırmak, enerjimi yükseltiyor.

 


Rolünüzle örtüşen özellikleriniz var mı?

İlgi alanlarımız kısmen benziyor diyebilirim.

 


Rol arkadaşların Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’yla uyumunuz nasıl? 

İkisi de çok sevdiğim, işlerini büyük bir sevgi ve disiplinle yapan başarılı bulduğum meslektaşlarım. Setle güzel bir uyum içindeler ve iyi bir enerji yayıyorlar. Eminim ki daha büyük başarılara da imza atacaklar.

 


Medcezir oyuncularıyla set dışında da görüştüğünüz oluyor mu?

Pek vakit bulamasak da, uygun zamanlarda elbette görüşüyoruz.

 

KIVANÇ’IN ELEŞTİRİLERİ OYUNCULUĞUMU OLUMLU ETKİLEDİ 

 

Daha önce Kıvanç Tatlıtuğ’la aynı dizide rol aldınız. Kıvanç nasıl biri?

Kıvanç gerçekten çok severek çalıştığım, adil, hoşgörülü ve akıllı bir insan. Çalışmaktan en çok keyif aldığım oyunculardan biri oldu, tekrar çalışmak isterim.

 


Peki size hiç eleştiride bulundu mu? 

İyi ve kötü anlamda eleştirileri elbette oldu ve bu eleştirilerin bana katkısı olduğunu söyleyebilirim.

 


Sizin için dizi mi, tiyatro mu yoksa bir sinema filminde oynamak mı önemli? 

İki alanda da deneyim sahibi olmamama rağmen sinema ve tiyatro daha çok ilgimi çekiyor. Özellikle bir tiyatro oyununda yer almayı çok isterim.

 

GENÇ KIZLARIN GÖZDESİ OLMAK SEYİRCİNİN TAKDİRİ 

 

Kimlerin oyunculuğunu örnek alıyorsunuz? 

Türkiye’de Fırat Tanış ve İsmail Hakkı beğendiğim ve örnek aldığım isimler. Dünyada ise Liam Neeson ve Matthew Mcconaughey diyebilirim.

 


Sizin için genç kızların yeni gözdesi diyorlar neler söyleyeceksiniz?

Bu sorunun cevabını benim vermem takdir edersiniz ki doğru olmaz. Takdir fiziki özellik ve oyunculuk anlamında da seyircinin… Herkese çok teşekkür ederim.

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları