Yılmaz Güney'in ünlü filmi dizi oluyor!

Yılmaz Güney'in 1971 yılı yapımı "Baba" isimli filmi dizi film oluyor.

resim yok
02 Mart 2015 - 15:05
İptal - Onay

Yılmaz Güney'in 1971 yılı yapımı filmi "Baba" dizi film oluyor. Dizide Güney'in rolünü Gürkan Uygun canlandıracak.
 
Süreç Film'in çekeceği dizide Güney'in rolünü Gürkan Uygun canlandıracak. Gürkan Uygun ile Süreç Film Kaçak dizisiyle başlayan ortaklığı yeni sezonda da devam edecek. Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Memati karakteriyle akıllarda yer eden Uygun, yine iddialı bir projeye hazırlanıyor. Başarılı oyuncu Yılmaz Güney'in 1971 yılında yazıp yönetip başrolünü Müşerref Tezcan, Kuzey Vargın ve Yıldırım Önal'la paylaştığı "Baba"filminin dizi versiyonunda rol alacak. Dizinin senaryo ve cast çalışmaları devam ediyor
 
 

ÖDÜLÜ GERİ ALINMIŞTI

1972 yılında 4. Adana Film Şenliği'nde Yılmaz Güney'in filmle aldığı En İyi Oyuncu ödülü, dönemin siyasi baskılarından dolayı iptal edilmiş, jüri üyeleri havalimanından döndürülüp geri alınmıştı. Yıllar sonra bu kez dizi olarak seyirciye sunulacak projede iş bulma kurumunun sağlık muayenesinde dişlerinin eksik çıkması nedeniyle Almanya'ya işçi olarak gidemeyip ailesinin geçimi için başkasının işlediği cinayeti üstlenen kayıkçı Cemal'in dramı anlatılıyor.

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
resim yok
Dizi ne zaman ve hangi kanalda bawlayacak

facebook yorumları