Prison Break'in yıldızı Wentworth Miller'den eşcinsellik itirafı!

Bir zamanların ünlü dizisi Prison Break'te Michael Scofield rolüyle bilinen Wentworth Miller, Rusya'da bir festivale davet edilmesine tepkisini, gey olduğunu açıklayarak gösterdi.

resim yok
22 Ağustos 2013 - 11:56
Magazin

Bir zamanların ünlü dizisi Prison Break'te Michael Scofield rolüyle bilinen Wentworth Miller, Rusya'da bir festivale davet edilmesine tepkisini, gey olduğunu açıklayarak gösterdi.

 

İTİRAF!

 

Türkiye'de de bir dönem çok sevilen Prison Break dizisinin başrol oyuncusu Wentworth Miller, St. Petersburg Uluslararası Film Festivali'ne davet edilmesi üzerine eşcinsel olduğunu açıkladı.

 

MEKTUPTA ŞU İFADELERİ KULLANDI:

 

41 yaşındaki aktör festivalin direktörüne yazdığı ve ABD'li LGBT oluşumu GLAAD'ın internet sitesinde yayımlanan mektupta, şu ifadeleri kullandı:

"Nazik davetiniz için teşekkürler. Geçmişte Rusya'yı ziyaret etmekten keyif almıştım. Ataları arasında Ruslar da olan bir insan olarak 'evet' demek beni çok mutlu ederdi.

 

''BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR''

 

Ancak gey bir erkek olarak davetinizi reddetmek zorundayım. Rusya hükümetinin son dönemde eşcinsel kadın ve erkeklere yönelik muamelesi beni çok rahatsız ediyor.

 

''VİCDANIM EL VERMEZ''

 

Durumun kabul edilebilir bir tarafı yok ve benim gibi insanların en temel hakları olan yaşamak ve sevmenin reddedildiği bir ülkenin ev sahipliği yaptığı bir kutlamaya gitmeye vicdanım el vermez."

 

YASAKLANMIŞTI

 

Rusya'da geçtiğimiz Temmuz ayında, eşcinsel haklarına ilşkin her türlü eylem yapılması yasaklanmıştı.

Bu yasak kapsamında 'eşcinsellik propagandası' yaptığı söylenen medya kuruluşlarına büyük para cezaları verilmişti.

 

OBAMA DA ELEŞTİRMİŞTİ

 

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Barack Obama da Rusya'daki yasağı eleştirmiş ve:
[reklam]
"Geyleri, lezbiyenleri ya da trans bireyleri korkutacak ya da onlara zarar verecek şekilde muamele etmeye çalışan ülkelere karşı sabrım yok" demişti.

Rusya ayrıca, 2014'te ülkesinde düzenlenecek olan kış olimpiyatlarında eşcinsel sporcuların yer almasına karşı bir tavır sergilemişti.

Obama ise Rusya'nın bu tavrına karşılık "Eşcinsel sporcular sayesinde olimpiyatlarda Ruslardan daha fazla madalya alırız" çıkışını yapmıştı.

 

YALANLAMIŞTI

 

41 yaşındaki televizyon yıldızının 2007’de eşcinsel olduğu öne sürülmüştü. Ancak Miller, iddiaları yalanlamıştı. Miller’ın eşcinsel olduğunu açıklaması ve Rusya’ya karşı aldığı tavır büyük bir çoşkuyla karşılandı.

Wentworth Miller, son olarak Chan-wook Park’In yönettiği 'Stoker' filminin senaryosunu yazmıştı.

 

 

TBS'TEN İKİ DİZİSİNE YENİ SEZON ONAYI GELDİ! İŞTE DETAYLAR!
 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat