resim yok
25 Şubat 2007 - 00:00

ŞANLIURFA’da çekimleri devam eden ve Show TV’de yayınlanan Yaralı Yürek adlı dizinin setini bastıkları öne sürülen bir grup, yönetmen Özer Kızıltan ile yardımcısı Celal Çimen’i dövüp, seti tahrip etti. Kızıltan ve ekibi jandarmaya şikayette bulundu. Başrollerini Vildan Atasever ile Serdar Özer’in paylaştığı, töre baskıları ve tecavüz sahneleri nedeniyle yayına başladığından bu yana kentte tepkiyle karşılaşan dizinin Şanlıurfa’ya 25 kilometre uzaklıktaki Kızlar Köyü’nde bulunan setine gelen yaklaşık 30 kişi, yönetmen Özer Kızıltan ve Yönetmen Yardımcısı Celal Çimen ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine grup, iddiaya göre yönetmen ve yardımcısını sopa ve taşlarla dövdü. Setteki bir kamerayı kırıp, tahrip eden grup daha sonra olay yerinden kaçtı. Yaralanan Kızıltan ve Çimen, Şanlıurfa Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. 40 kişinin görev yaptığı setteki Yaralı Yürek dizisi ekibinin durumdan bilgilendirdiği jandarma soruşturma başlattı. Saldırıda yardımcısıyla birlikte başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanıp dişlerinin kırıldığını söyleyen Özer Kızıltan, “Seti basan 30 kadar kişi, tekbir getirerek bize saldırdı. Çoğunluğu sakallıydı. Bize, ‘Urfa’nın namusunu kirletiyorsunuz’ diye bağırdılar. Silah gösterdiler. Canımızı zor kurtardık. Şu an ölü de olabilirdik. Sopalarla ölesiye vurdular'' dedi. Kızıltan, dizinin çekimlerine devam edip etmeyecekleri sorusuna ise, “Şu an onun kararını vermedik. Daha sonra değerlendireceğiz'' diye yanıt verdi. Dizinin Şanlıurfa’nın törelerini Türkiye’ye kötü tanıttığı ve özellikle Vildan Atasever’e tecavüz edilmesi sahnelerine tepki gösteren başta Şanlıurfa Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Fakıbaba olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çekimlerin durdurulmasını istemişti.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat