Seksenler'in 'Ergun Plak'ı Gezi yüzünden mi ayrıldı?

TRT 1'de yayınlanan dizideki o karakter neden gitti? İşte cevabı!

resim yok
30 Temmuz 2013 - 10:29
Magazin

TRT 1'de yayınlanan dizideki o karakter neden gitti? İşte cevabı!

'Seksenler'in 'Ergun Plak'ı Gezi yüzünden mi gitti?

TRT 1'de yayınlanan 'Seksenler' dizisinde Ergun Plak karakterini canlandıran ve Gezi Parkı eylemlerine destek veren oyuncu Serhat Kılıç'ın dizinin sezon finalinde mahalleyi terk etmesi ve kayıplara karışması kafaları karıştırdı.

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşe yazısısın Ergun Plak'ın mahalleden neden gittiğini kaleme aldı.

İşte o yazısı:

"ERGUN PLAK, GEZi YÜZÜNDEN Mi GiTTi?

Serhat Kılıç, TRT 1’de yayınlanan 'Seksenler' dizisinde 'Ergun Plak' tiplemesiyle sevilen bir karakter yarattı.

Serhat Kılıç, aynı zamanda Gezi Parkı eylemlerine destek veren oyunculardan biri...


İşte bu yüzdendir ki, Kılıç’ın hayat verdiği 'Ergun Plak'ın “Seksenler”in 'sezon finali'nde mahalleyi terk edip, kayıplara karışması, beraberinde şu tür söylentilerin çıkmasına yol açtı: 'Ergun Plak'a Gezi sürgünü...

'Seksenler'in yapımcısı ve senaristi Birol Güven’e sordum bunu.

Film çekimi için Bodrum’da bulunan Güven, şunları söyledi:

'Biz, yeni sezonda merak unsuru oluşsun diye mahalleden gönderdik ‘Ergun Plak’ı. Üstüne Gezi Parkı eylemleri de olunca ve Serhat Kılıç da birçok sanatçı gibi bu eyleme destek verince oluştu bu söylenti.

‘Ergun Plak’sız ‘Seksenler’ olmaz! Tekrar dönecek diziye, ama henüz yeni sezonun senaryosunu yazmaya başlamadığımız için şimdiden şu hafta dönecek diyemiyorum.”
[reklam]
Ergun Plak karakteri kimdir?

Ergun, Ahmet’in yakın arkadaşı… Mahallenin Ergun Plak’ı…Oldukça iddialı, ona göre “Ergun Plak’ta olmayan şarkı henüz bestelenmemiştir.”Girişken ve ağzı laf yapan bir adam…

Aynı zamanda da Ahmet’in kız kardeşi Nazlı’ya deliler gibi aşık. Ama bunu sadece Nazlı’ya söyleyebilmiş. Nazlı ise onu her fırsatta tersliyor ve ona “Ergun abi” diyor.

Bu Ergun’un hırs yapmasına sebep olmuş ve zamanla işleri büyütüp, zengin olup ailenin ve Nazlı’nın karşısına geçiyor. Otuz iki yıl geçmiş olmasına rağmen Nazlı’yı unutamamış…

 

 

SEKSENLER'İN YILDIZ OYUNCUSUNUN BOŞANMA PROTOKOLÜ! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat