Senaryo gereği Devlet Başkanı yumruklandı, kriz çıktı!

'Madam Secretary' adlı Amerikan dizisinde, Filipinler Devlet Başkanı yumruklandı. Dizi, Filipinler'de tepkilere neden olurken, ülkenin ABD elçiliği diziyi kınayan yazılı bir açıklama yaptı.

resim yok
08 Mart 2017 - 12:20
Gündem

'Madam Secretary' adlı Amerikan dizisinin bu hafta yayınlanacak olan bölümünde, Amerika Dışişleri Bakanı rolündeki kadın oyuncu tarafından Filipinler Devlet Başkanı'nın yüzüne yumruk attığı bir fragman yayımlandı. Filipinler'de birçok kişi bunun Başkan Rodrigo Duterte ile alay etmek için yapıldığını söyledi.

Ayrıca Filipinler'in ABD elçiliği, resmi internet sitelerinde diziyi kınayan bir metin yayınladı. Yayınlanan metinde, “Devlet Başkanımızı olumsuz resmetmekle ve Filipinler Başkanlık Ofisinin saygınlığına gölge düşürmekle kalmayıp, aynı zamanda ulusumuzun dış ilişkileri de küçümsenmiştir "ifadelerine yer verildi. Ayrıca "Filipinler'in uzun süredir kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği savunuculuğunu da lekelenmiştir" denildi.

Öte yandan Filipinler elçiliği bu hafta pazar günü yayınlanacak olan dizinin yapımcı şirketine bu saygısızlığın bir an önce düzeltilmesi için çağrıda bulundu.

Video hazırlanıyor..

ABD İLE İLK KAVGA DEĞİL

Dizide yer alan sahneler, ABD ile Filipinler lideri Duterte arasındaki son gerginlik oldu. Daha önceden Duterte, uyuşturucu karşıtı önlemleri eleştiren Obama'ya sert tepki göstrermiş ve kendi ülkesinin dış politikasının ABD'ye 'fazla' bağımlı olduğunu vurgulamıştı.

TÜRKİYE BÖLÜMÜ DE TARTIŞILMIŞTI

Dizinin daha önceki bölümlerinden birinde Türkiye'nin konu alınması ve ABD Dışişleri Bakanı ile Türk meslektaşı arasındaki diyaloglar tartışma yaratmıştı. Dizide, iki ülkenin dışişleri bakanları doğalgaz pazarlığı yapıyordu. Dizi, Türklerin çıkarcı, Türkiye'nin ise ABD için güvenilmez bir müttefik olarak betimlendiği yönünde eleşirilere konu olmuştu.

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat