Set çalışanlarından Talat Bulut kararına tepki!

Talat Bulut'un Yasak Elma dizisinin yeni sezonunda izleyici karşısında olacağı haberlerinin duyulmasının ardından set ekibi bu duruma tepki gösterdi!

Nurşah
14 Ağustos 2018 - 11:36
Magazin

Talat Bulut'un set çalışanlarından birisine yönelik cinsel tacizde bulunduğuna dair açılan soruşturmada "takipsizlik" kararının verilmesinin ardından Yasak Elma dizisinin yeni sezonunda yer alacağına dair yapımcı Fatih Aksoy'dan bir açıklama gelmişti... Tüm bu gelişmelerin üzerine set çalışanları da bu karara tepki gösterdiler ve ortak bir bildiri yayınladılar. İşte o bildiri!

18-08/14/talat-bulut-yasak-elma-set-tepki.jpg

"Biz takipteyiz"

Fatih Aksoy'un kararının ardından set çalışanları ve yönetmenler "Biz takipteyiz" başlıklı ortak bir bildiri yayınladılar:

Türkiye sinema ve dizi çalışanları olarak, bizim sektörümüzde de kadın çalışanlara yönelik taciz, mobing ve istismar olayları yaşandığını uzun yıllardır biliyoruz. Ne yazık ki bu konuda derin bir sessizliğin ve çaresizliğin egemen olduğu setlerimizde yıllar sonra cesur bir ses çıktı. Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut’un sette, kostüm asistanı kadın arkadaşımızı taciz ettiğini ve yine arkadaşımızın cesareti sayesinde öğrendik. Daha sonra yaşanan hukuki süreçte takipsizlik kararı verilmesinin hemen ardından yapımcı Fatih Aksoy, diziye Talat Bulut’la devam edeceğini açıkladı kamuoyuna. Tekrar ve daha güçlü bir sesle söylemek isteriz ki: Tacize maruz kalan kadının başına gelenleri anlatması oldukça zordur; dışlanmaktan, suçlanmaktan, ciddiye alınmamaktan, aşağılanmaktan korkar! Tacizciyi ödüllendiren, mağduru cezalarından bu açıkça adaletsiz tutumu kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu cezasızlık kararı tacize uğrayan binlerce kadının cesaretini kıracak, sayısız trajedilere sebep olacak, benzer tavırları gösteren erkekler ise cesaret verici bir emsal oluşturacaktır.

Kostüm asistanı kadın arkadaşımızın yanında olduğumuzu belirtirken, Yasak Elma dizisinin yapımcısı Fatih Aksoy’dan ve dizinin yayınlandığı kanal olan FOX TV yönetiminden Talat Bulut’un diziye devam etmesi kararını tekrar gözden geçirmesini istiyoruz.

Çünkü her gün onlarca kadının tacize uğradığı, tecavüz edildiği ve öldürüldüğü bir ülkede bir yerden başlayıp taşı altına elimizin koymanın zamanı geldi. Zamanı şimdi!

 

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat