Sıla ve Ahmet Kural davasında flaş bir gelişme yaşandı!

Geçtiğimiz haftalarda ünlü şarkıcı Sıla, oyuncu Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiğini ileri sürerek Kural hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Bu davada flaş bir gelişme yaşandı. İşte o detay!

Merve Mutlu
04 Aralık 2018 - 09:51
Magazin

Ünlü şarkıcı Sıla'nın, oyuncu Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunması, gündemi uzun süre meşgul etmişti. Kadına yönelik şiddet sosyal medyada yoğun ilgi ve tepki çekmişti. Sıla ve Ahmet Kural davası şimdi başka bir boyuta taşındı.

Oyuncu Ahmet Kural, Sıla'yla aralarında yalnızca bir itiş kakış olmadığını ve asıl mağdurun kendisi olduğunu belirtmişti. Şiddetin yaşandığının iddia edildiği güne ait olduğu söylenen bir ses kaydı da dava dosyasına alınarak inceleniyordu. 

18-12/04/ahmet-kural-sila.jpg

İkili arasındaki kavgayı yan binadan duyduğunu iddia eden tanıkla ilgili 'yalancı tanıklık' yapmak suçundan suç duyurusunda bulunuldu. Gerekçe olarak da üniversiteden alınan ses analizi gösterildi.

Ahmet Kural şikayetçi oldu!

Ahmet Kural'ın avukatı suç duyurusunda, o tanığın yalan söylediğini iddia etti. Yıldız Teknik Üniversitesi'ne başvurarak, seslerin yan evden ne kadar mesafeye kadar duyulabileceğinin tespitinin yapılmasını istedi. 
Uzman ekip, hem gündüz hem gece hem de kavganın yaşandığı iddia edilen saatlerde Kural'ın evinde incelemelerde bulundu.

18-12/04/suc.jpg

Buket Aydın'ın sunduğu Kanal D Haber'de ortaya çıkan gelişmeye göre, o inceleme sırasında da Ahmet Kural'a analiz için tanığın duyduğu iddia edilen sözler bağırarak ve normal ses tonuyla söyletildi.Çıkan sonuç ise seslerin yan evden duyulmasının mümkün olmadığı yönündeydi. Çünkü teknik cihazlarla yapılan inceleme sonucunda Kural'ın evi ile tanığın evi arasındaki mesafenin 12,5 metre olduğu belirtildi.

Kural'ın evinden çıkan seslerin ise 4,9 metreden sonra duyulmasının fiziki olarakmümkün olmadığı belirtildi. O rapor suç duyurusu ile birlikte savcılığa belirtildi.

Buket Aydın da konuyla ilgili açıklama yaptı!

18-12/04/kanal-d.png

"Şimdi bu noktada birkaç cümle etmek gerekiyor. Kanal D her kavgada her polemikte olduğu gibi Sıla-Ahmet Kural kavgasında da taraf değil. Taraf olması da mümkün değil

Olayın kamuoyuna yansımasından sonra Kanal D Haber, tarafsız haber ilkesi gereği olayın tüm boyutlarını ekrana getirdi. Her iki tarafa da söz hakkı verdi.

Ama bazı çevreler kendi geçmişlerine bakmadan Kanal D Haber'i suçlayan yazılar yazdılar. Asılsız ithamlarda bulundular. Cuma günü ekrana getirdiğimiz haberde yer alan görüntülerin olaydan sonra çekildiği bizzat Sıla tarafından doğrulandı. O görüntülere Kanal D Haber'in müdahale ettiği ve buzladığı kesinlikle yalandır. Bir kez daha altını çizerek söylüyoruz; Kanal D Haber sloganımızda olduğu gibi sadece habercilik yapmaktadır. Bazı kesimlerin yanlış yönlendirmeleriyle yaptığı ithamları da ciddiye almamaktadır. Nokta."

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat