resim yok
27 Eylül 2011 - 00:00

 

Erkan Petekkaya, iki sezondur Kanal D’nin izlenme rekorları kıran dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman ki”de Ali Kaptan rolüyle karşımıza çıkıyor. Dizinin yayınlandığı salı akşamları sosyal paylaşım sitelerine ünlü oyuncu ve rolüyle ilgili yorumlar yağıyor. Projenin başında ‘kötü adamı’ oynamakta tereddüt eden Petekkaya, şimdi bir banka soyguncusunu canlandırmanın hayalini kuruyor.
 
Erkan Bey, Ali Kaptan yeni sezonda perişan halde çıktı karşımıza. O eski kavgacı halinden de eser yok. Bu sezon hep böyle mi göreceğiz onu?
 
- İnanın ben de bilmiyorum ve çok da merak ediyorum Ali Kaptan’ın ilerleyen bölümlerde neler yaşayacağını... Biliyorsunuz Ali Kaptan işlediği cinayetin ardından birkaç sene içeride yattı. Denizleri seven bir adam için hiç kolay değil hapiste yatmak. Çok büyük sıkıntılar yaşadı. Şimdi perişan halde ama hep böyle mi olacak, yoksa onu bekleyen sürprizler var mı, hep birlikte göreceğiz.
                
Siz “Köpek” dizisi için de cezaevinde kamera karşısına geçmiştiniz, değil mi?  
 
- Evet, o dizi için de Sinop Cezaevi’nde çekim yapmıştık. Hapis yatmak çok zor, Allah hepsini kurtarsın...       
   
İLGİ İNANILMAZ BİR BOYUTA ULAŞTI
 
Ali Kaptan rolü için “Artık Hint fakirini oynuyorum” demişsiniz...      
 
- Rolümü artık tamamen yeni bir vücut diliyle oynamaya başladığım için öyle dedim. Hapisten çıktıktan sonra adamın duruşu, bakışı, her şeyi değişti.
 
Bir de artık bastonla geziyor. Bastonla yürüyüşü için de birkaç gün çalışmışsınız sanırım...
 
- Evet, çekimlerin başlamasına iki hafta kala bir baston alıp çalışmaya başladım. Baktım baston biraz uzun, kestirdim. O yürüyüş için bir süre çalışmam gerekiyordu.
 
Salı akşamları sokaklar boşalıyor, milyonlar ekran başına kilitleniyor. “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, her bölümüyle izlenme rekorları kırıyor. Projenin başında, bu kadar başarılı olacağınızı tahmin ediyor muydunuz?
 
- Bizim piyasada oyuncuya ilk birkaç bölümün senaryosu gönderilir. Benim elime 16 bölümün senaryosu geldi. Okudum ve çok çarpıcı buldum. Daha o zaman dizinin çok ilgi göreceğini tahmin ediyordum. Ama o ilgi inanılmaz bir boyuta ulaştı. Üstelik daha ikinci bölümde. Ne yalan söyleyeyim, bunun o kadar erken gerçekleşeceğini hiç düşünmemiştim.
 
SOKAKTA HİÇ TEPKİ ALMADIM
 
Ali Kaptan rolünün sizden önce Yavuz Bingöl’e teklif edildiği doğru mu?
 
- Evet, benden önce Yavuz Bingöl’le görüşülmüş. Ama teklifi kabul etmemiş. Neden kabul etmediğini ise bilmiyorum. 
 
Peki bu ‘kötü adam’ rolünü kabul ederken hiç tereddütleriniz olmadı mı?
 
- Aslında çok düşünüp taşındım, çünkü Ali oynadığım bütün rollere ters bir karakterdi. Seyirci de beni hiç öyle görmemişti. Ama projeye çok güvendim ve sonunda kabul ettim. Bir de benim “Ya bu rol üzerime yapışırsa” gibi korkularım yok. Çünkü bugüne kadar birbirinden çok farklı işler yaptım. Yarın öbür gün başka bir projede bir hırsızı da oynayabilirim. Aslında en büyük hayallerimden biri, bir banka soyguncusunu canlandırmak.
 
Rolünüzün, hayatınıza olumsuz yansımaları oluyor mu?
 
- Sokakta hiç tepki almadım ama bazen sosyal medyada ağır eleştiriler yapılıyor.
 
GENÇLER ÇOK YETENEKLİ
 
Aras Bulut İynemli, Farah Zeynep Abdullah, Yıldız Çağrı Atiksoy ve özellikle de Emir Berke Zincidi... Çocuklarınızı oynayan bu dört oyuncu da rollerinde oldukça başarılı. Siz performanslarını nasıl buluyorsunuz?
 
- Hepsi çok başarılı, çok yetenekli. Dördünü de çok beğeniyorum. Kalpleri de o kadar temiz ki... Hepsi iyi aile çocukları. Her birinin ayrı bir ışığı var. Bu da bir kast başarısı.
 
SEYİRCİNİN BEĞENİ ÇITASI ÇOK YÜKSELDİ
 
Son dönemde yapılan iyi işlerle birlikte seyircinin beğeni çıtası çok yükseldi. Artık sadece en iyi olanlar ayakta kalıyor. Bu yüzden bir işe başlarken uzun uzun düşünüyoruz. Eskiden işler bir star üzerine yapılırdı, artık oyuncular, senaryo, teknik ekip hepsi ayrı ayrı büyük önem taşıyor. “Öyle Bir Geçer Zaman ki”nin bu kadar başarılı olmasındaki en büyük etkenlerden biri de sacayaklarının hepsinin yerini bulmuş olması...

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat