resim yok
22 Mayıs 2012 - 00:00

 

Okan Yalabık iki yıldır ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde canlandırdığı Pargalı İbrahim Paşa karakteri için “Her gün onunla mesai halindeyim. Hakkında konuşmayayım, ayıp olur” diyor
Bol yağmurlu geçen nisan ayının, nadir bulunan güneşli günlerinden birindeyiz. Trio Deniz’in Marintürk’te yer alan Hanse 498 model teknesi, ‘Muhteşem Yüzyıl’ın Pargalı İbrahim Paşa’sını, yani Okan Yalabık’ı ağırlıyor. Burada olduğu için mutlu, “Deniz kokusuna ihtiyacım vardı” diyor. Şu sıralar hem ‘Muhteşem Yüzyıl’ın çekimleri sürüyor hem de her pazartesi tiyatro sahnesine çıkıyor. Bu yoğunlukta kapak çekimimize zaman ayırmasında, Marmara açıklarında nefes alma fikrinin payının da olduğunu itiraf ediyor ve Pargalı’nın kaftanla kavuğunun yerini, 2012 yaz modasının hafif kıyafetleri alıyor. Lodos yüzünden fazla açılamıyoruz. 
 
Muhteşem Yüzyıl’ sezon finali yaptığında, ilk yapacağınız şey ne?  Tatilde nereye gideceksiniz? 
Evde de tatil yapabiliyorum, illa bir yerlere gitmeme gerek yok.
 
 
Favori tatil yeriniz yok mu hiç? 
Ailem, sekiz yıl önce Ayvalık’a taşındı, yaz-kış oradalar. Fırsat buldukça ve genellikle en güzel zamanı sonbaharda Ayvalık’a giderim. Doğanın içerisinde, sakin bir kıyıda olmayı seviyorum. Organizasyonlara ihtiyaç duymuyorum.
 
Çekirdek aile modeli nasıl bir aileniz var?
Bir ağabeyim var. Dört kişilik çekirdek aile modeliyiz. Babam ticaret yapıyordu, annem bankada çalışıyordu. Ağabeyim lise döneminde basketbol oynuyordu. Üniversitede radyo ve televizyon okudu. Şu anda yönetmen, reklam filmleri çekiyor.
 
 
 
 
Aşka bakış açınız ne?  
Aşırılık... Meral Okay, eşi Yaman Okay’a yazdığı mektupta, aşkı şu sözlerle ne güzel anlatıyor; “Aşk, kendinden vazgeçme halidir. Kendi benliğini ezmeden ‘biz’ olma halidir. İnsan egosu denetlenmesi en güç olan şeydir. Bunu ancak aşk becerebilir, sadece aşkla üstünden atlayabilirsiniz.”
 
Pargalı İbrahim Paşa, padişaha bu kadar yakın biri ama aynı zamanda bir o kadar uzak. Bir sultanla evli ve eşiyle bile arasında iktidar çatışması var. Pargalı’yı haklı buluyor  musunuz? 
Herkes haklıdır bu hayatta. Nedenleri vardır, peşinden gider. Bu yolda yaptıkları ve tenezzül etmedikleri onun nasıl bir insan olduğunu belirler. Pargalı da böyle biri işte. Haklılık ya da haksızlık meselesine girmek istemiyorum. Her gün onunla mesai halindeyim. Hakkında konuşmayayım, ayıp olur.
 
 
Muhteşem Yüzyıl’daki kadın çatışmasına değinirsek, Hürrem mi, Mahidevran mı? 
Ben takım tutmam ama iki  kadının iktidar çatışmasından daha fena bir şey olamaz.
 
Kadınlar daha mı tehlikeli? 
Hayır. Erkekler için de   geçerli ama kadınların iktidar   çatışması başka olur. 
 
Starlık nedir sizin için? Siz star mısınız?
Sizce? Değilim. Oyuncuyum  ve işimi çok seviyorum. Ortaokul  ve liseden itibaren aklımda başka hiçbir şey yoktu. İzlenilmek ve  fark edilmek, bu işin özünde olan şeyler ve zaman içerisinde popülerlik getiriyor ama aslında mesleğim oyunculuk olarak devam ediyor, starlık olarak değil. Starlık, işimi yaptığım sürece yanımdan  yürüyen ve kapılmadığım bir kavram. Hiçbir zaman bir adım önünüze geçmemesi ve kontrolsüz bırakılmaması gerekiyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat