TRT 1'den yeni bir intikam hikayesi: 'Mülksüzler'

Bu sezon diziler anlamında iyi bir atak yapan TRT 1'in Eylül ayı için hazırladığı drama dizisini Habertürk yazarı Oya Doğan açıkladı.

resim yok
28 Mayıs 2013 - 11:40
Magazin

Bu sezon diziler anlamında iyi bir atak yapan TRT 1'in Eylül ayı için hazırladığı drama dizisini Habertürk yazarı Oya Doğan açıkladı.

 

Mülksüzler

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in verdiği bilgiye göre, Eylül ayında ARC Medya Fatih Enes Ömeroğlu'nun yapımcılığını üstleneceği ve senaryosunu Levent Cantek'in yazacağı drama dizisinin kod adı "Mülksüzler".

 

Hikayesi

Bir intikam hikayesini anlatacak olan dizide, dizinin önemli karakteri intikam yolculuğuna çıkarken iyileşip ve bu yolculuktan geri adım atacak.

Dizi, bir çok diğer intikam dizilerde farklı kadınlara hitap edecek ve dizide daha çok kadın karakterlere yer verilecek.

 

Oyuncu kadrosu seçimleri


Dizi için cast çalışmalar devam etmektedir.

İşte Oya Doğan'ın köşe yazısından satır başları:

TRT'de neler oluyor?

Senelerdir neden Türkiye'nin devlet kanalı TRT, dünyadaki örneklerinde olduğu gibi format ve proje üretmiyor diye kendi kendime hayıflanıyordum. Sonra Leyla ile Mecnun geldi. Absürd komedi türündeki dizi bugüne kadar TRT'yi hiç izlemeyen genç kesimi içine çekti. Ardından Seksenler, TRT'yi Kanal D, Star ve atv'yle yarışır hale getirdi. Sakarya Fırat zaten Muhteşem Yüzyıl ve Kuzey Güney karşısında senelerce mücadele etti. Avrupa Avrupa yayınlandığı pazar akşamlarının alternatifi oldu. Kanal bu sezon Beni Böyle Sev, Osmanlı Tokadı, Şubat, Yol Ayrımı, Bir Yastıkta ve 6 Mantı dizileriyle yoluna devam etti.

Üç senede TRT'yi en çok tercih edilen dördüncü kanal haline getirdiler. Ben de dün soluğu Ankara'da aldım ve TRT Kanal Koordinatörü Bülent Ata'nın kapısını çalıp değişen TRT 1 çehresini konuşmak istedim. Öncelikle önyargılarım olduğunu itiraf etmeliyim. Nedense karşıma eski kafalı biri geleceğini zannediyordum. Fakat karşımda genç ve entelektüel bir yönetici duruyordu. Bülent Ata, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve TRT Genel Müdür Yardımcısı Zeynel Koç'un Türkiye'nin genç nüfusunu dikkate alarak yenilikçi bakış açısıyla proje aldıklarını söyledi.
[reklam]
Amaçlarının entrikada kötülüğün kazandığı değil, umut vaat eden projeler yapmak olduğunu söyleyen Ata, Eylül ayında başlayacak kod adı Mülksüzler projesini de ilk kez açıkladı. ARC Medya'nın yapımını, Fatih Enes Ömeroğlu'nun yapımcılığını, Levent Cantek'in senaristliğini üstlendiği dizi aşkla örülü bir intikam hikâyesini anlatacak.

Bunu söyler söylemez sizin de aklınıza Ezel geldi değil mi? Ben de tam bunu söylerken sohbetimize senarist Cantek katıldı ve farkını anlattı. "İnsan insanı iyileştirir felsefesiyle yola çıkıyoruz. Dizimizin erkek kahramanı intikam almak için çıktığı yolda iyileşip dönüşecek." Ancak Ata, bu dizide diğer intikam dizilerinin aksine çok daha fazla kadın karakter göreceğimizi söylüyor. Projenin adı henüz net değil, oyuncu seçimleri devam ediyor. Kanalda hummalı bir çalışma var. Bakalım, TRT komedide yakaladığı başarıyı dramada da yakalayacak mı? Onu da eylül ayında izledikten sonra göreceğiz.

Bu sezon hangi diziler bitiyor?

Öncelikle TRT'de bitecek dizileri açıklayalım. Yol Ayrımı haziran sonunda final yapacak. Önümüzde hafta Şubat bitecek. Sakarya Fırat, 12 Haziran'da sona erecek. 6 Mantı eylül ayında olmayabilir. Kanal D'de Öyle Bir Geçer Zaman ki 25, Kuzey Güney 26 Haziran'da final yapacak. Fox'ta Yer Gök Aşk bitiyor. Star'da Behzat Ç. sona erdi, sırada İşler Güçler var. 27 Haziran'da ise 20 Dakika final yapacak. Diziler bir yandan sona ererken, ka nallarda yeni sezon için hummalı pazarlıklar yapılıyor. Kanal D'nin yeni sezon için Çalıkuşu, Sırlar, Aşk ve Fetih'i hazırladığını yazmıştım. TRT şimdilik tek yeni diziyle sezona girmeye niyetli. Star, bir haftaya kadar yeni dönemini oluşturacak. Ben de tüm olup bitenleri bildirmeye devam edeceğim.

 

 

TRT'NİN HANGİ DİZİSİ EKRANLARA VEDA EDİYOR? DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat