Hürrem'i yerle bir eden sendromun detayları!

Hürrem'i yerle bir eden sendrom nasıl bir şey?

resim yok
28 Mayıs 2013 - 11:58
Magazin

Hürrem'i yerle bir eden sendrom nasıl bir şey?

 

Masaya yatırıldı


Hürrem karakteriyle büyük ün kazanan oyuncu Meryem Uzerli ile gündeme gelen "tükenmişlik sendromu" CNN Türk'te masaya yatırıldı...

Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem Sultan'ı Meryem Uzerli'nin "tükenmişlik sendromu" teşhisiyle Almanya'da inzivaya çekilmesi gündemdeki yerini koruyor.

 

Merak konusu

Ünlü oyuncunun yakalandığı hastalık ise kamuoyunda büyük merak konusu oldu. Cüneyt Özdemir, "Tükenmişlik sendromu" olarak bilinen hastalığı 5N 1K'da masaya yatırdı.

 

Bilinmeyenleri anlattı

Psikaytr Dr. Ümit Yazman CNN Türk'te tükenmişlik sendromunun bilinmeyenlerini anlattı.

TÜKENMİŞLİK SENDROMU EN ÇOK DOKTORLARIN BAŞINA GELİR

Tükenmişlik sendromu ne kadar çalışırsanız çalışın verimsizlik durumu ve kendine olan inancı kaybetme sürecidir ve ciddiye almak gerekir.


İnsanın bir yandan daha iyisini yapmak için kendini ortaya koyduğu ama yaşam şartları sonucu çalışsa da az verim alması şeklinde gelişen bir kısır döngüdür tam bir kapandır.

Herkesin başına gelebilir. En çok da doktorların başına gelen bir durumdur. Önemli olan kişinin üzerindeki yüktür. Bu yükün kişiye nasıl yansıtıldığı çok belirleyicidir.
[reklam]
Herhangi bir banka çalışanı daha fazla satış yapmak için zorlandığında da bunu yaşayabilir.

SENDROMUN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Birşeyleri unutmakla başlar. Bir süre sonra bir numaraya bir ismi hatırlamaz, planlarının içinde kaybolur, kafası karışır...

İlkönce hatırlama, hafıza sorunları ve dikkat dağınıklığı yaşanır. Zamanla çöküş bedene de yansır. Bağışıklık özelliği kaybedilir.

Kişinin kendi kendinden uzaklaştığı bir süreçtir. İnsanlar o kadar başkaları için çırpınırlarki kendilerinden iyice uzaklaşırlar. Burada önemli bu hastalığı yaşayan kişilerin bu durumu çalıştıkları kurumla paylaşmasıdır.

 

 

NEDEN 'HÜRREM' OLAMADIĞINI ANLATTI! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat