Umutsuz Ev Kadınları'na cinsellik cezası!

RTÜK, Umutsuz Ev Kadınları adlı dizide yer alan ''Yemekten sonra tatlıya geçeceğiz'' sözünü, ''Cinsellik'' olarak niteleyip, ceza verdi.

resim yok
11 Aralık 2013 - 15:51
Magazin

RTÜK, Umutsuz Ev Kadınları adlı dizide yer alan ''Yemekten sonra tatlıya geçeceğiz'' sözünü, ''Cinsellik'' olarak niteleyip, ceza verdi.

'Umutsuz Ev  Kadınları' adlı dizide yer alan 'Yemekten sonra tatlıya geçeceğiz' sözü ve dizideki kadın karakterin, kocasının ellerini vücudunda gezdirmesi, ''Cinsellik '' olarak değerlendirildi. 

 

115 BİN!

Fox TV'ye 115 bin lira ceza verildi.
 
RTÜK toplantısında, Fox TV'de 19 Eylül gecesi,yayınlanan Umutsuz Ev Kadınları adlı dizi ele alındı.

 

RAPORUN İÇERİĞİ

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesinin bu konudaki raporunda şöyle denildi:
 
'Dizide Gülşah ve Kudret isimli karı-koca bebek sahibi olmaya karar verirler. Gülşah özel kıyafetlerle Kudret'in yanına gelir ve ona önce güzel bir yemek yiyeceklerini, daha sonra da tatlıya geçeceklerini söyler.

Tatlıya geçeceğini söylerken Kudret'in ellerini kendi vücudunda gezdirerek aslında başka bir şey kastetmek istediğini anlatır(...)

Kudret Gülşah'a 'Hadi çocuklar gelmediyse hemen bebek yapalım' der.

Gülşah ve Kudret yatakta çarşafın altında gülüşürlerken çocukları Alara odaya gelir(...) Alara  "Ben de seyredebilir miyim anne?" der.”
 

RTÜK ÜYELERİ...

RTÜK üyeleri de, ''Çocuğun cinsel eğitimi sırasında çeşitli bilgilerin zamansız verilmesi ya da çocuğun olgunluk düzeyine uygun olmayan ayrıntılar içermesi, sakıncalar doğurabilmektedir'' görüşü ile diziyi, ''Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek nitelikte'' buldu. Fox TV'ye 115 bin lira para cezası verdi.[reklam]

BU AKŞAMIN ÖZETİ (105. BÖLÜM)

Yasemin İbrahim'in suçsuz bulunup serbest bırakılmasıyla deliye döner. Kızına saldıranın o olduğunu düşünmektedir, suçluluğunu kanıtlamak için Emel’le işbirliği yapıp delil peşine düşer.

 

Tam da mahallelinin İbrahim'i linç edeceği sıra Yasemin İbrahim'in suçsuz olduğunu öğrenir. Kudret yeğeni İpek'in bakımını üstlenmek zorunda kalır. Gülşah bu durumdan hoşlanmaz ama kızın çevirdiği dolapları da Kudret'e kanıtlayamaz.

 

Elif işyerinde terfi aldığını duyunca hamileliğini Kudret'ten gizlemek zorunda kalır, bu durum kendisinden çok Ömer'i zor durumda bırakacaktır. Nermin kocasıyla katılmak zorunda kaldığı bir davette Ejder ile karşılaşır. Ejder'i yanındaki kadından kıskanan Nermin küçük ama tehlikeli bir oyuna kalkışır.

 

 

'UMUTSUZ EV KADINLARI' SON BÖLÜMÜYLE NE KADAR İZLENDİ? DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat