Wilma Elles ve Kenan İmirzalıoğlu'nun gençlik sırrı ortaya çıktı!

Wilma Elles ve Kenan İmirzalıoğlu'nun gençlik sırrı ortaya çıktı!

resim yok
10 Ocak 2014 - 09:55
Magazin

Wilma Elles ve Kenan İmirzalıoğlu'nun gençlik sırrı ortaya çıktı!

 

İşte açığa çıkan o sır ve detayları:

Türk sinemasının aranılan jönü Kenan İmirzalıoğlu ve ekranların sevilen oyuncusu Wilma Elles'in gençlik sırrı ortaya çıktı.

 

O KİTAP SAYESİNDE!

Ekranların ve sinemanın başarılı oyuncuları Kenan İmirzalıoğlu ve Wilma Elles, Peter Kelder'in yazdığı 'Tibet'in Gençlik Pınarı' adlı kitap sayesinde genç ve sağlıklı kaldıklarını söyledi.

 

HER GÜN YARIM SAAT

Kitapta yer alan 5 Tibet egzersizini her gün yarım saat uyguladıklarını açıklayan iki ünlü, bu sayede formda kaldıklarını açıkladı.

Bir süredir bu egzersizleri hiç aksatmadan her gün yaptığını belirten Wilma Elles;

 

''5 DAKİKADA BÜTÜN RUHUM...''

''Şimdi kendimi daha enerjik hissediyorum. Bu spor bana pozitif bir enerji sağlıyor. 5 dakikada bütün ruhum değişiyor'' dedi.

Sinemanın ve dizi sektörünün vazgeçilmez jönlerinden Kenan İmirzalıoğlu da formunu Tibet egzersizlerine borçlu olduğunu söyleyenlerden.

 

''METABOLİZMAM HIZLANIYOR''

Her daim fit görüntüsünü korumayı başaran Kenan İmirzalıoğlu;

''Bu egzersizler sayesinde metabolizmam hızlanıyor, karın bölgesi sıkılaşıyor'' diye konuştu.

 

5 HAREKET

Dünyada ilgiyle okunan kitapta sağlık için gerekli fiziksel hareketlerin yani sıra beslenme sırları da var.

Tibet'in Gençlik Pınarı'nda başlangıçta her hareketin 3 kez yapılması tavsiye ediliyor. Daha sonra her hafta tekrar sayısını 2 şer arttırarak 21 tekrara ulaşıncaya kadar arttırmaya devam edin. Yani 2.hafta her hareketi 5 kez, 3. hafta 7 kez, 4. hafta 9 kez ve bu şekilde arttırmaya devam edin 10 hafta sonra her hareketi 21 kere yapabilir duruma geleceksiniz.

Bu 5 hareketi tamamladıktan sonra ılık yada serin suyla duş almanız tavsiye ediliyor. Ama asla soğuk suyla yıkanmayınız.

Birinci hareket:

Faydaları : Dolaşımı geliştirerek varisli damarlar, osteoporoz ve bas ağrılarına iyi geliyor. Her gün yapmak tüm bedeni gençleştiren bir süreci başlatabilir.

Uygulanışı : Kollarınızı iki yana açarak avuç içleriniz yere bakacak şekilde saat yönünde dönün.[reklam]

İkinci hareket:

Faydaları : Tiroit bezi, böbreküstü bezleri, böbrekler, sindirim organları ve prostat ile rahmi de içine alacak şekilde cinsel organlar ve bezler üzerinde onarıcı bir etkisi var. Arterit, osteoporoz, düzensiz regller, menopoz semptomları, sindirim ve bağırsak sorunları, sırt ağrısı, bacak ve boyunlardaki sertliğe iyi geliyor.

Uygulanışı :

1- Sırtüstü yatarak ellerinizi vücudunuzun yanına koyun.

2- Çenenizi göğsünüze doğru yaklaştırın

3- Bacaklarınızı yere dik olacak şekilde kaldırırken dizlerinizin dik olmasına gayret edin

Üçüncü hareket:

Faydaları : İkinci gibi üçüncü de tiroit bezlerini, böbreküstü bezleri, böbrekleri, sindirim sistemi organlarını ve prostat ile rahmi de içine alarak cinsel organları gençleştiriyor. Menopoza girmiş ve düzensiz veya tembel regl dönemleri geçirme eğilimindeki kadınlar için özellikle iyi.

Uygulanışı :

1- Vücudunuzu dik tutarak dizlerinizin üzerinde durun.Ellerinizi kalçalarınızın altına dayayın

2- Çenenizi göğsünüze yaklaştırın.

3- Başınızı yavaşça mümkün olduğu kadar geriye doğru eğerken,sırtınızı arkaya doğru esnetin.

Dördüncü hareket:

Faydaları : Tiroit bezi, sindirim sistemi, prostat ile rahmi de içine alacak şekilde cinsel organları ve bezleri dolaşım ve lenfatik akış üzerinde canlılık veren bir etkisi var. Karın bölgesini, uylukları, kolları ve omuzları güçlendirir. eğer sinüs tıkanıklığınız varsa bu hareketin burun deliklerinizi açtığını da fark edebilirsiniz.

Uygulanışı :

1- Bacaklarınızı ileriye doğru uzatarak yere oturun.Ayaklarınız hafifçe aralık olsun ve ellerinizi yere koyun

2- Çenenizi göğsünüze doğru eğin.

3- Başınızı mümkün olduğunca arkaya doğru eğin.

4- Kollarınızı düz tutarak ayak tabanlarınızı ve ellerinizi yere basarken dizlerinizi kırın ve gövdenizi yere paralel olacak şekilde havaya kaldırın.Adalelerinizi bir süre kasın ve ardından gevşeyin.

Beşinci hareket:

Faydaları : bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkisi olan dolaşım ve lenfatik akışın geliştirilmesine yardımcı olur. Derin soluk alıp vermeyi, enerji ve canlılığı uyarır. Diğer hareketlerde olduğu gibi özellikle menopoz ve düzensiz regl dönemleri semptomlarını hafifletiyor.

Uygulanışı :

1- Kollarınız dik ve bedeniniz aşağı sarkmış halde ( kobra yılanı ) şeklinde durun. Avuçlarınızı yere koyun. Başınızı yumuşak bir şekilde mümkün olduğu kadar geriye yatırın.

2- Ayaklarınızı ve ellerinizi oynatmadan,kalçanızı yukarıya kaldırın ve vücudunuzla ters v şekli meydana getirin.Çenenizi göğsünüze doğru yaklaştırın.
 

 

WILMA ELLES'IN MICHAEL SCHUMACHER ÜZÜNTÜSÜ! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları