Yeşilçam'ın 4 yoncasına sevgi seli!

Altın Koza Film Festivali renli başladı.

resim yok
17 Eylül 2013 - 15:11
Magazin

Adana'da başlayan festivalin onur konuğu, Yeşilçamın 4 Yoncası olarak anılan Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın oldu.

 

Tören alanına klasik otomobillerle gelen ünlü sanatçılara Adana halkı büyük sevgi gösterilerinde bulundu.

 

İşte detaylar:

 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Adana'da bu yıl 20’incisi gerçekleştirilen Altın Koza Film Festivali'nin açılışı renkli görüntülere sahne oldu.

 

ONUR KONUKLARI

Açılış törenin onur konuğu olan ‘Yeşilçam’ın 4 Yoncası’ olarak anılan Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın, Adanalılar’ın sevgi seliyle karşılaştı.

 

KLASİK OTOMOBİLLERLE GELDİLER

Dört sanatçı kavalyeleriyle birlikte 3 bin kişilik Merkez Park Amfi Tiyatro’ya klasik otomobillerle geldi.

 

SEVGİ GÖSTERİLERİ

Kırmızı halıda yürüyen ünlü sanatçılara Adanalılar büyük sevgi gösterilerinde bulundular.

 

UFO HEYECANI YAŞANDI

Türk Sineması’na damga vuran oyuncular da bu sevgiyi karşılıksız bırakmayın, uzatılan elleri sıktı, birlikte fotoğraf çektirdi, imza dağıttı. Bu sanatçılara, ünlü aktörler Halit Ergenç, Sinan Tuzcu, Yiğit Özşener ve Yetkin Dikiciler eşlik etti.

 

Törenin yapıldığı amfitiyatnonun semalarında UFO heyecanı da yaşandı. Dakikalar sonra havadaki cismin helikopter kamera olduğu anlaşıldı.

 

''DÜNYANIN EN YAKIŞIKLI ERKEĞİ...''

Türkan Şoray, kendisine kavalyelik eden Halit Ergenç', 'dünyanın en yakışıklı erkeği' diye övdü.[reklam]

SİNEMANIN EN GÜZEL AĞLAYANI

Fatma Girik Altın Koza’da Ezo Gelin filmi ile ödül aldığını, o yıllarda topuklu ayakkabılarıyla toprak zeminde, tahta masalar arasında bata çıka yürüdüğünü anlattı. Girik, kendisini sinemanın en güzel ağlayan oyuncusu olarak gösterdi.

 

Filiz Akın ise:''Benim için ‘siz başkasınız’ diyorsunuz. Masumiyet, romantizm, İstanbul’un güzel hali tüketim toplumuyla yok oldu. Bizlerde hala o yok olanları görüyorsunuz sanırım” diye konuştu.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Altın Koza Film Festivali'nin halk ile bütünleşmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

 

Sinema sanatçıları ile Adanalıları festivalde buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Zihni Aldırmaz, önümüzdeki yıl Türk Sineması'nın 100'üncü yaşını görkemli bir şekilde kutlama sözü verdi.

 

 

SETLERDEN SAHNELERE TRANSFER OLAN ÜNLÜ İSİMLERİN LİSTESİ!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat