Yeşilçam'ın efsane ismi sıkıntı içinde!

Büyük maddi sıkıntı içindeki Eşref Kolçak, "1970'ten 2007'ye kadar bana kimse iş vermedi. Bir de bana ödenmeyen paraların vergisini ödettiler; bu ülkeden alacağım var" diyor.

resim yok
04 Kasım 2013 - 09:05
Röportaj

Büyük maddi sıkıntı içindeki Eşref Kolçak, "1970'ten 2007'ye kadar bana kimse iş vermedi. Bir de bana ödenmeyen paraların vergisini ödettiler; bu ülkeden alacağım var" diyor.

Bir dönem Türk sinemasının aranan oyuncularından, 1927 doğumlu Eşref Kolçak'ın Fatih'teki evini satıp Bursa'nın Gemlik ilçesindeki yazlığında yaşadığını öğrendiğimde onu aramak istedim.

 

Kolçak, uzun bir süredir iş bulamadığını ve maddi sıkıntılar yaşadığını ifade etti. İşte 70 yıldır sinema sektörünün içinde olan emektar oyuncunun ağzından dökülen isyan dolu sözler...

 

MAHSUN'A KIRILDIM

Uzun süredir sinemadan uzaksınız. Bunu nedeni nedir?


Sanırım iki yıl önce telif hakları için yapılan bir toplantıda; komisyona ağır bir konuşma yaptım. Komisyondaki adamlar, telif haklarının sadece yapımcı, yönetmen, teknik ve ışıkçıya gitmesi gerektiğini savunup oyuncuları bunların dışında tuttular. Ben de bunun üzerine "Aklı çalışan hiç kimse böyle bir gerekçe sunamaz. Ancak beyin özürlü bir insanın alacağı karar bu olur" dedim.

 

'Sinemayı biz yarattık' diyen yapımcılar da bana iş vermediler. Bugün seyrettiğiniz siyah-beyaz filmlerin başrol oyuncularının hepsi, bu söylediğim yapımcılar yüzünden sefalet içinde öldüler. Bu sefillik içinde açlıkta ölen oyuncuların katili yapımcılar....

Sanat camiasında kırgın olduğunuz isimler var mı?


Mahsun (Kırmızıgül) bana "Bütün projelerimde birlikteyiz" diye söz vermişti ama beni unuttu. Ben de kendimi hatırlatmak için 50 kere aradım ama geri dönüş olmadı. Buna çok kırıldım.

Yalnızlık sizi zorluyor mu?


Yalnızlık bir tek Allah'a mahsustur. Bir ara arkadaşlarım benim evlenmemi istediler, ama ben uysal bir adam değilim. 56 yıldan sonra hangi hanımla bağdaşabilirim? Beni zorlayan yalnızlık değil, işsizlik...

 

PARA DİLENMİYORUM

Maddi sıkıntılarınız var mı?[reklam]

Korkunç sıkıntı içindeyim. 70'li yıllardan 2007 yılına kadar bana kimse iş vermedi; hâlâ da vermiyorlar. Bugüne kadar bana ödenmeyen paraların da vergisini benden aldılar. Cumhurbaşkanımızdan yardım istedim. Bu ülkeden alacağım var, onu istiyorum.

Eşinizin mezarının yanında mezar satın aldığınızı öğrendim; doğru mu ?


Evet, öldükten sonra ortada kalmayayım diye mezarımı şimdiden aldım. Elimde bir tek bu yazlık kaldı, onu da Harun prostat kanseri olunca tedavisi için ipotek ettirdim. Kimseden para dilenmiyorum, sadece iş istiyorum.

 

OĞLUMUN CANINA KIYMASINDAN KORKUYORUM

Oğlunuz Harun Kolçak'ın maddi durumu ne durumda?
Harun da tıpkı benim gibi yapımcı mağduru. O büyük yapımcılar hem oğlumu oyalıyorlar, hem de sözleşmesi var diye dışarıya çalışmasına izin vermiyorlar.

 

Oğlum bu üzüntüler yüzünden kanser oldu. Harun, çok duygusal bir adam. Oğlumun bu işsizlik yüzünden bunalıma girip canına kıymasından korkuyorum.

 

 

MÜNİR ÖZKUL'A BÜYÜK AYIP! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat