Hata bildir

Nedim Saban

Reyting
(0 oy)
5
Doğum: 01 Ocak 1967 (55), İstanbul
Eğitim : Yüksek Lisans
2 kişinin favorisi oldu
Merhum Türkiye Musevilerinin hahambaşı Rafael Saban'ın torunudur. Tiyatroya 1976 yılında çocuk oyunları yazarak başlamıştır. 1979 yılında çocuk hakları üzerine yazdığı bir oyun Unicef’in bir yarışmasında dereceye girmiştir. 1982 yılında "Beş Kafadarlar Çocuk Tiyatrosu"’nu kuran Nedim, bu tiyatroda dört yıl boyunca altı oyun sahneye...
Ayça Varlıer'den samimi açıklamalar!
Ayça Varlıer'den samimi açıklamalar!
Leyla'nın Evi adlı oyunda başarılı bir performans sergileyen Ayça Varlıer, samimi açıklamalarda bulundu.

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
tezero
ben nedim beyin ismini ilk defa amerika'dan gelen genş yönetmen olarak duymuştum. feriköy'deki eski dormen tiyatro'sundaki ilk rejisini de seyrettim maalesef düş kırıklığıydı. ama pes etmedi. kendi tiyatrosunu kurdu muhteşem macide tanır, turkiye'de pek kıymeti anlaşılmamış özel oyuncu sedef ecer'li bir kadroyla çok güzel bir neil simon rejisi yaptı ve müziksiz evin konukları'yla rejisor olarak kendini kanıtladı. ama biz nedim saban'ı en çok televizyonlarda bir dönem fırtına gibi esen sosyal talk showu dr. stres'le tanıdık, sevdik. olaganüstü bir ekran sempatisi vardı. uzun seneler ekranların en çok ses getiren programı oldu. nedim saban tiyatroyu hep büyük bir özveriyle sürdürdü. genellikle komediler sahneledi. muziksiz evin konukları'ndan sonra iki usta oyuncu erol keskin ve yıldıray Şahinler'i oynattığı salı ziyaretçileri'yle rejisör olarak bir kez daha kanıtladı. nedim saban oyuncu olarak pek ciddi rollere uygun degildi, o da hep komedi oynadı tiyatroda. filmlerde ve zaman zaman rol aldığı, aralarında Şener Şen - türkan Şoray'lı, nurgül yeşilçay, devin Özgür Çınar, yasemin Çonka, güven hokna, arif erkin, ozan güven gibi pek çok star yaratan ikinci bahar gibi dizilerde de hep komedi rolleri oynadı. hep sempatik oldu ama dr. stres'teki parlaklığı oyunculuğunda yoktu. nedim saban'ın önemli özelliklerinden birisi de sosyal sorumluluk projelerindeki özverili çalışmaları. tiyatro dernekleri için koşturdu, toplumun dikkatini taş atan Çocuklar'ın problemlerine çekmek için uğraştı. bir süre önce solcu gazete birgün'de köşe yazaerlığına başladı. ama beni en çok sevindiren nedim saban'in yıllar sonra dr. stres olarak ekranlara dönme hazırlığında olması. Çünkü nedim bey en çok bu programla ekranlara yakışıyor, dr. stres olarak olağanüstü sempatik.
Henüz eklenmiş bir anket bulunmuyor.

hayranlar

neler oldu ?

sasa22 sasa22, Sezin Bozacı kişisini favorilerine ekledi 05 Aralık 2020 - 14:07
EmirT EmirT, Sezin Bozacı ile ilgili katkıda bulundu 21 Mayıs 2019 - 13:53