"Alkol yasaklansın" diyen alkollü mekan sahibi Erkan Petekkaya sosyal medyada böyle ti'ye alındı!

Oyuncu Erkan Petekkaya verdiği bir röportajda, alkol ve sigaranın acilen yasaklanması gerektiği görüşünü dile getirmiş ve bu açıklamaları bir anda sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Bu sözlerine gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı. İşte detaylar..

Merve Mutlu
10 Aralık 2018 - 13:00
Magazin

Oyuncu Erkan Petekkaya verdiği röportajda, alkol ve sigaranın acilen yasaklanması gerektiği görüşünü dile getirmiş ve bu açıklamaları bir anda sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 

Erkan Petekkaya, Posta gazetesine verdiği röportajda; “Acilen satışı yasaklansın dediğiniz şey nedir?” sorusu karşısında, acilen alkol ve sigaranın yasaklanması gerektiğini düşündüğünü belirtmişti. Bu ifadelerin ardından, kendisinin de alkollü bir mekana sahip olmasına rağmen bu ifadeleri kullanıyor olması çelişkili bulunmuş, ifadelerinin anti-özgürlükçü yaklaşımı nedeniyle sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

18-12/10/erkan-petekkaya-alkol.jpg

Erkan Petekkaya'nın bu çıkışı üzerine eleştirilmesinin ardından, oyuncu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Vakitsiz Horoz’a yaptığı özel açıklamada o sözlerin kendisinden çıktığını ancak yanlış anlaşıldığını söyledi. Açıklamalarını, 

Ben o sözleri bir temenni olarak, aynı zamanda bir eş ve bir baba olarak söyledim. Ben bu alkol illetinden yeteri kadar çektim. Örnek olmamız gereken gençleri, alkolden ve sigaradan uzak tutmak için sarfettiğim sözler sanki ben bağnazca alkole ve sigaraya karşıymışım da bu sözleri onun için söylemişim gibi algılandı. Nasıl ki savaşlar olsanı, dünyada çocuklar açlıktan ölmesin, herkes refah içinde yaşasın gibi teminnilerimiz varsa benimki de öyle bir temenniydi aslında. Röportajı telefondan yaptı ve belki de ‘Alkol ve sigaradan uzak durulsun’ şeklinde söylemem gerekirdi. Böylesine insani bir cümleyi alıp içine siyaset ve dini katıp yorumların yapılmasına son derece üzüldüğümü belirtmek isterim”

şeklinde sürdüren Erkan Petekkaya'nın açıklamaları, özellikle kendisinin de alkollü mekan sahibi olması nedeniyle çelişkili bulunarak kabul görmedi ve alay konusu oldu.

18-12/10/erkan-petekkaya-alkol-aoiklamasi.png

 Yakın zamanda Vurgun adlı diziyle televizyon dünyasına dönmeye hazırlanan Erkan Petekkaya'nın yaptığı bu açıklamaya sosyal medyadan gelen bazı yorumlar şöyle;

18-12/10/erkan-p.png

18-12/10/erkan-petekkayaaa.png

18-12/10/erkan-pettt.png

18-12/10/erkann.png

18-12/10/petekkaya-erkan.png

18-12/10/petekkaya.png

18-12/10/petekkayaaa.png

18-12/10/petkkya.png

 

 

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat