Merve Mutlu
04 Kasım 2019 - 10:20
Kültür Sanat

Her yıl Antalya'da düzenlenen ve bu sene 56.'sına imza atılan Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller yine birbirinden başarılı sahiplerini bulurken, bu senenin yıldızı da 10 dalda birden ödül alan Bozkır adlı film oldu. Sunuculuğunda Nefise Karatay ile Yekta Kopan'ın yer aldığı; 29 ülkeden 66 filmin gösterimi yapılan festivalde birçok farklı dalda ödül dağıtıldı. 

56. Altın Portakal Film Festivali'nde kim hangi ödülü aldı?

19-11/04/altin-portakal-1572857698.png

En İyi Film ödülü "Bozkır"a verildi. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü "Bozkır" filmindeki rolleri ile Ozan Dağara ile Hakan Emre Ünal paylaştı. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi "Soluk" filminde canlandırdığı karakter ile Aslı İnandık oldu.
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü "Kronoloji" filminden Meral Efe Yurtseven ile Yunus Emre Yurtseven'e verildi.

En İyi Kurgu Ödülü, "Bozkır" filminden Ali Özel, Mahmut Aran ve Yakun İnanlı'nın oldu. En İyi Müzik Ödülü'nü yine aynı filmden Hüseyin Özel aldı. En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü de Ümit Çakmaksoy'a verildi. En İyi Senaryo Ödülü'nün sahibi yine "Bozkır" filminden Ali Özel oldu. Bu yıl ilk defa verilen Cahide Sonku Ödülü ise "Küçük Şeyler" ve "Kronoloji" filmlerinden Selda Taşkın'a verildi.

19-11/04/altin-portakalll.jpg

En İyi Yönetmen Ödülü'nün sahibi ise "Bozkır" filminin yönetmeni Ali Özel oldu. Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü de "Bozkır" filmine verildi. Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü de "Aşk, Büyü vs." ile "Küçük Şeyler" adlı iki filme verildi. En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, "Aşk, Büyü vs." filmindeki rolüyle Selen Uçer'e verildi. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü ise "Küçük Şeyler" filmindeki rolüyle Alican Yücesoy ile "Bozkır" filmindeki rolüyle Mücahit Koçak paylaştı.

euronews.com'un haberine göre: Cahit Berkay’ın film müziklerinden oluşan konseriyle sona eren gecede, İzleyici Ödülü Leyla Yılmaz'ın yönettiği "Bilmemek" adlı filme, Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) En İyi Filim Ödülü, Ümit Ünal'ın "Aşk, Büyü vs." filmine, Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü de "Bozkır" filminin yönetmeni Ali Özel'e verildi.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat