Arka Sokaklar dizisi 13 yıldır zirvede olmayı nasıl başarıyor?

Kanal D ekranlarının sevilen ve reytinglerde yerini kimseye bırakmayan dizisi Arka Sokaklar, 500. bölümünü kutlamaya hazırlanıyor. Arka Sokaklar dizisi 13 yıldır zirvede olmayı nasıl başarıyor? İşte detaylar..

Merve Mutlu
06 Aralık 2018 - 10:35
Yeni Bölüm

Kanal D ekranlarının sevilen ve reytinglerde yerini kimseye bırakmayan dizisi Arka Sokaklar, cuma günleri izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. 13 yıldır ekranlarda olan ve yerini koruyan Arka Sokaklar'ın başarısının arkasındaki sır ise merak ediliyor.

Zafer Ergin, Şevket Çoruh ve Özgür Ozan’ın değişmez başrol oyunculuğunda yer aldığı ve Özlem Çınar, Nazlı Tosunoğlu, İpek Yaylacıoğlu Usta, Hülya Kalebayır gibi oyuncuların da uzun süredir yer aldığı diziden, bugüne kadar birçok isim geçti. Ünlüler geçidi olarak da adlandırabileceğimiz Arka Sokaklar, hala Cuma günlerinin en çok izlenen yapımı olmayı da sürdürüyor.

 18-12/06/arka-sokak.jpg

Milliyet Cadde yazarlarından Ali Eyüboğlu, 13 sezon sürebilen ve reyting listelerinde zirveyi kimseye bırakmayan Arka Sokaklar dizisi için bir tez çalışması yapılması gerektiğini söyledi.

Eyüboğlu,

“Türkiye’de dizi yapımcısı olsam, bir şirketle veya üniversiteyle anlaşıp, ‘Arka Sokaklar’ı analiz etmelerini isterdim. 20 Aralık’ta People’daki partiyle 500’üncü bölüm kutlamasını yapacak dizi, 17 Temmuz 2006’dan bu yana kesintisiz olarak ekranda”

diyerek önemli bir çıkışa imzasını attı. Köşe yazısında akademisyenleri göreve çağıran Ali Eyüboğlu şöyle diyor:

“Her yıl onlarca dizinin ‘reyting canavarı’na yenik düştüğü bir ülkede 13 yıl zirvede kalan bir yapımın nasıl oldu da bunu başardığı, akademisyenler tarafından incelenmeli. Türkiye’nin akademisyenleri bunu yapmalı ki, Türk dizi izleyicisinin şifreleri ortaya çıkmalı.”

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat