Çarpışma Kadir (Kıvanç Tatlıtuğ) kimdir?

Başrollerinde Elçin Sangu ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi başarılı ve popüler isimlerin rol aldığı Çarpışma dizisinin kadrosu oldukça dikkat çekiyor. Çarpışma dizisinde Kadir kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ kimdir? İşte detaylar...

Merve Mutlu
22 Kasım 2018 - 17:31
Yeni Bölüm

Başrollerinde Elçin Sangu ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi başarılı ve popüler isimlerin rol aldığı Çarpışma dizisinin kadrosu oldukça dikkat çekiyor. Çarpışma dizisinde Kadir kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?

18-11/22/kivanc-tat.jpg

Çarpışma Kadir kimdir?

Kadir Adalı, İstanbul Organize Şube'de baş komiserdir. İşine tutkuyla bağlıdır. Kızını ve karısını gözünden sakınır. Sarıyer sporun amigosudur, tribünü her şeyidir. Mahallesi ve tribünü ailesi gibidir. Kaderini değiştiren, yaşadığı acı olay olacaktır. Ailesiyle mutlu bir hayat sürerken karısını ve kızını bir terör eyleminde kaybeder, tam da o Çarpışma ile...

Çarpışma dizisinde Kadir karakterini Kıvanç Tatlıtuğ canlandırmaktadır.

18-11/22/kivanc-tatlitugg-1542897501.jpg

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?

18-11/22/kivanc-tatlitug-kimd.jpg

27 Ekim 1983 doğumlu başarılı oyuncu, 2002 'Best Model Of The World' (Dünya'nın en iyi mankeni) yarışmasını kazandı. Adana'dayken Fiskobirlik, Güney Sanayii, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübü'nde basketbol oynadı. 1997 yılında babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte Adana'dan İstanbul'a taşındı. İstanbul Kalamış Lisesi'nden mezun olan Kıvanç'ın aklı fikri basketboldaydı. Tek hayali NBA'de basketbol oynamak olduğu için Ülker'den gelen cazip teklifi hemen kabul etti ve orada 2 sene forma giydi. Sonra 1 sene BJK, 1 sene de Fenerbahçe'de oynadı. Ancak dönüş yaptığı BJK'de sakatlanması tüm hayallerini suya düşürdü ve profesyonel basketbol hayatına son verdi.

O dönemlerde yakın çevresinin sürekli fiziğine iltifatlarda bulunduğunu, model olması için kendisini yönlendirmeye çalıştığını söylüyor Kıvanç Tatlıtuğ. O ise bunlara hiç kulak asmadı. Ta ki annesinin yaptığı sürprize kadar! Annesi, Beylikdüzü'ndeki bir marketin camında "profesyonel mankenler ile çalışır mısınız?" ilanını görünce, Tatlıtuğ'un yanında bulunan bir resmini göndermiş. İlan verilen şirketten kendini aradıklarında şaşkına dönmüş ama teklifi de kabul etmiş. "Ben sporcuyum, ne işim olur mankenlikle?" derken bir anda kendini defilede bulmuş. Daha sonra gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç, işin hoşuna gitmesi ile bu mesleğe profesyonel olarak başlamış.

Gümüş” dizisinin ardından sırasıyla; “Menekşe ile Halil” dizisinde “Halil”, “Amerikalılar Karadeniz'de” filminde “Muzaffer”, “Aşk-ı Memnu” dizisinde “Behlül”, “Ezel” dizisinde konuk oyuncu olarak “Sekiz”, “Kuzey Güney” dizisinde “Kuzey”, “Kelebeğin Rüyası” filminde “Muzaffer Tayyip Uslu“, “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde “Kurt Seyit” ve 2016 yılında “Cesur ve Güzel” dizisinde “Cesur” karakterini canlandırarak devam etmiştir. Kıvanç Tatlıtuğ son olarak 2018 Şubat ayında vizyona giren “Hadi Be Oğlum” filminde “Ali” karakterini canlandırmıştır.

19 Şubat 2016’da stil danışmanı Başak Dizer ile Paris'te dünya evine giren Kıvanç Tatlıtuğ,Show TV ekranlarında yayınlanan Çarpışma adlı dizide polis Kadir karakterine hayat vermektedir.

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat